GamingOd redakcjiStreamingV.TV

Zwiedzamy New World od Amazon Games – zamknięte testy beta [STREAM]

-

3 min czytania

Nadszedł ten moment, kiedy Amazon Games w końcu otworzy wrota swojego MMO, New World, dla większej ilości graczy. Bądźcie razem z nami jak dopłyniemy do nieznanych lądów.

New World jest w produkcji już kilka ładnych lat. MMORPG od Amazon Games zostało zapowiedziane już w 2016 roku. Od tego czasu gra zaliczyła dwie obsuwy, w tym jedną o ponad rok. Spowodowane to było niezbyt dobrym odbiorem ze strony graczy testujących grę za zamkniętymi drzwiami. Pierwsza wersja gry kładła głównie nacisk na rozgrywki gracz kontra gracz, co nie do końca odpowiadało użytkownikom. Brakowało im zawartości gracz kontra otoczenie, zadań fabularnych i większego nacisku na wytwarzanie i współpracę pomiędzy graczami. New World wróciło więc do kociołka, a deweloperzy zaczęli dodawać nowe elementy gry.

Świat gry inspirowany jest okresem odkryć i początkiem ery kolonialnej. Trafiamy w nim, jako koloniści, na tajemniczą wyspę na środku Oceanu Atlantyckiego o nazwie Aeternum. Jest ona źródłem tajemniczej energii, która nie tylko zapewnia niektórym magiczne zdolności i napędza nowe technologie, ale i potrafi niszczyć i plugawić wszystko na swojej drodze. Naszym zadaniem będzie odkrycie wielkiej tajemnicy wyspy.

New World wyróżnia się na tle innych MMO nie tylko wspomnianym światem, ale i mechanikami. Walka jest reaktywna, czyli bardziej nastawiona na akcję. Nie ma tu namierzania – na modłę typowych gier akcji mamy tu uderzenia lekkie i ciężkie, blok, unik i zdolności specjalne zależne od wyekwipowanej broni. Rozwój naszej postaci nie jest niczym ograniczony – nie ma tu klas postaci i możemy od razu korzystać ze wszystkich broni, pancerzy i gadżetów. Najlepsi gracze mogą być gubernatorami miast, ustalać podatki i prawa i co gdzie i kiedy jest budowane. Dołączyć też będzie można do jednej z trzech frakcji, dla których będziemy zdobywać reputację, inne miasta w wielkich walkach gracz kontra gracz czy podczas mniejszych potyczek w otwartym świecie.

Już jutro przekonamy się co tam twórcy pichcili przez dodatkowy rok, kiedy to wybrzeże wyspy Aeternum otworzy się dla tych z graczy, którzy zakupili grę przed premierą lub dostali zaproszenie. Niestety Amazon Games ma ogromnego pecha do wszystkich wysokobudżetowych gier za które się zabiera. Produkcja Breakaway jest wstrzymana na czas nieokreślony, a Crucible zostało skasowane po dwóch miesiącach testów beta i późniejszych próbach przemodelowania gry. Inna gra MMORPG, na podstawie Władcy Pierścieni i będąca w produkcji równie długo co New World, również niedawno zakończyła żywot.

Zapraszamy was więc na godzinę 17.30 na nasz kanał na Twitchu, gdzie będziemy wspólnie eksplorować Nowy Świat od Amazon Games. Postaramy się sprawdzić wszystko, co gra ma do zaoferowania i ocenić czy warto w nią inwestować pieniądze. Do zobaczenia!

czytaj też: Ugandyjski sztangista zniknął po podróży na igrzyska olimpijskie w Tokio

Szymon Czaja
Gracz od czasów Amigi 500 i Desert Strike. Pasjonat Gwiezdnych Wojen i wszystkiego co science fiction - od kampowego pulpu w stylu ''Morderczych pomidorów z Marsa'' do hard science fiction. Nie pogardzi też dobrym i mrocznym fantasy. Warhammer 40000 to, według niego, najlepszy world building w historii gier. Nie lubi używać liczb ani gwiazdek do oceniania rzeczy. Wyznawca mantry ''for gamers by gamers'', nie napisze recenzji, póki nie skończy gry i powie wprost, jak mu się coś nie podoba. Dalej czeka na ekranizację Thorgala i Szninkla i porządną wersję legend arturiańskich, żeby chociaż na chwilę mógł zapomnieć o Excaliburze, którego widział setki razy.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming