FoodGamingOd redakcji

Zobaczcie jak Babish gotuje Półmisek Szefa Kuchni z gry Monster Hunter World

-

2 min czytania

Babish, czyli popularny kucharz na platformie YouTube, w końcu zajął się potrawami Miauskularnego Szefa Kuchni z gry Monster Hunter World.

Sporej części z was zapewne nie trzeba przedstawiać gry Monster Hunter World. Przedostatnia odsłona wieloletniej serii o polowaniu na ogromne dinozaury wprowadziła ją do mainstreamu. Wcześniej były to tytuły najbardziej popularne w Japonii i częściowo na Zachodzie, gdzie i tak były dość niszowymi, w Polsce natomiast były praktycznie nieznane. W Kraju Kwitnącej Wiśni to jedna z najbardziej rozpoznawalnych franczyz, która, oprócz gier, pojawia się w formie praktycznie każdego produktu – kubki, pościele, przekąski czy nawet całe książki kucharskie.

Te ostatnie zawierają w sobie potrawy prosto z uniwersum gry, przygotowane przez najlepszego kucharza gamingu – Miauskularnego Szefa Kuchni. Ten muskularny, jednooki kocur jest przedstawicielem rasy Felyne, czyli rozumnych istot z własnymi zwyczajami, plemionami i językiem. Był też w swoim czasie Koleżkotem (ang. Palicat) czyli towarzyszem i partnerem na polowaniach ludzkiego łowcy. Po złamaniu własnej broni zajął się gotowaniem, gdyż stwierdził, że tak lepiej przyda się całej społeczności myśliwych. Otworzył też stołówkę, Weapons and Cathouse, gdzie własnoręcznie przygotowuje liczne potrawy według własnych przepisów. I trzeba przyznać, że wyglądają one tak, że nawet Gordon Ramsay pozazdrościłby kocurowi jego umiejętności kucharskich.

Babish to jeden z najbardziej popularnych kucharzy tworzących filmy z przepisami na platformie YouTube. Od 5 lat pokazuje on nam, kucharzom amatorom, jak w prosty i szybki sposób zrobic wiele potraw z całego świata. Jest też jednym z pierwszych, który zaczął przygotowywać przepisy że świata telewizji, filmów i gier, dość często wybierając te najbardziej unikatowe i dziwne. Na jego kanale pojawiły się dania z Pory na przygodę, Wiedźmina, shake z Pulp Fiction czy ratatouille z Ratatouille. Tym razem postanowił się zmierzyć z wyszukanymi arcydziełami gotowania kociego mistrza patelni. Efekt możecie zobaczyć powyżej. Wyglądają miautastycznie.

Szymon Czaja
Gracz od czasów Amigi 500 i Desert Strike. Pasjonat Gwiezdnych Wojen i wszystkiego co science fiction - od kampowego pulpu w stylu ''Morderczych pomidorów z Marsa'' do hard science fiction. Nie pogardzi też dobrym i mrocznym fantasy. Warhammer 40000 to, według niego, najlepszy world building w historii gier. Nie lubi używać liczb ani gwiazdek do oceniania rzeczy. Wyznawca mantry ''for gamers by gamers'', nie napisze recenzji, póki nie skończy gry i powie wprost, jak mu się coś nie podoba. Dalej czeka na ekranizację Thorgala i Szninkla i porządną wersję legend arturiańskich, żeby chociaż na chwilę mógł zapomnieć o Excaliburze, którego widział setki razy.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Food