Film

Znamy tytuł czwartego Matrixa

-

2 min czytania

Warner Bros. zaprezentował pierwszy oficjalny materiał filmowy z czwartego filmu z serii Matrix podczas wtorkowej prezentacji na CinemaCon. Studio oficjalnie potwierdziło też, że tytułem długo oczekiwanej kontynuacji jest The Matrix Resurrections.

Chociaż materiał filmowy nie jest obecnie dostępny publicznie, uczestnicy CinemaConu informują, że ujawniono powrót Keanu Reevesa jako Neo i Carrie-Anne Moss jako Trinity.

Co… nie szokuje chyba nikogo.

Według Deadline, zwiastun zaczyna się od rozmowy Neo Keanu Reevesa z terapeutą granym przez Neila Patricka Harrisa w futurystycznym San Francisco. Podobnie jak w pierwszym filmie Matrix, Neo wydaje się mieć poczucie niepokoju związanego z otaczającym go światem.

Według Aarona Coucha z The Hollywood Reporter, Neo przyjmuje „dwie niebieskie pigułki dziennie, przepisane przez jego lekarza”.

Następnie Neo spotyk Trinity w kawiarni, choć para nie rozpoznaje się nawzajem. Oboje nie mają też żadnych wspomnień z poprzednich części kultowego filmu. – Czy my się już spotkaliśmy? – pyta Trinity.

Później postać, która wydaje się być młodszą wersją Morfeusza, mówi Neo, że „czas lecieć”, wręczając mu czerwoną pigułkę.  Zwiastun kończy się obijaniem sobie gęby a na koniec Neo kontroluje pocisk przez telekinezę.

Matrix Resurrections trafi do kin i HBO Max (na 31 dni) 22 grudnia.

Czytaj też: Twórca współczesnego Wolfensteina, pracuje nad nowym IP!

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film