GamingNews

Znamy ofertę PS Plus na miesiąc luty 2021

-

3 min czytania

Sony w tym miesiącu zaskakuje – to jeden z najlepszych miesięcy w historii Playstation Plus

Playstation Plus to abonament w ofercie Playstation, który musimy opłacić, aby móc grać online we wszystkie płatne gry dostępne na tej konsoli (gry darmowe nie mają takiego ograniczenia). Aby zachęcić graczy do comiesięcznej subskrypcji, Sony dodaje także co miesiąc dwie bądź trzy gry które, jeśli tylko opłacamy abonament, możemy przypisać sobie do konta za darmo. Każdy z graczy przyzna, że raz dostajemy hity, warte posiadania, a innym razem średniaki, które podają w wątpliwość wydawanie, co miesiąc, 33 złotych na PS Plus. W tym miesiącu jednak japoński gigant przygotował dla nas prawdziwe perełki. Oto one:

Control Ultimate Edition (2019) – PS4 i PS5

Control, autorstwa studia Remedy (twórcy m.in. dwóch pierwszych odsłon serii Max Payne) to jedna z najlepszych gier 2019 roku i majstersztyk jeśli chodzi o design świata przedstawionego. Połączenie Twin Peaks ze Strefą Mroku i Archiwum X  zachwyciło graczy połączeniem brutalistycznej architektury z fantastycznonaukową psychodelą. Historia Jesse,  młodej kobiety która, szukając zaginionego brata, odkrywa kurtynę świata rzeczywistego i odkrywa, że w małym budynku w centrum Nowego Jorku mają miejsce wydarzenia mogące zaważyć o istnieniu całej planety.

Jeśli jeszcze nie graliście w tę zakręconą interpretację Alicji z Krainy Czarów, to gorąco polecamy. Fabuła i świat intryguje od pierwszej minuty, a rozgrywka to mieszanka doszlifowanej akcji i eksploracji, która naprawdę jest tu nagradzana. Sekretów, czasem bardzo trudnych do znalezienie, jest tu mnóstwo. Na dodatek do pobrania dostępna będzie wersja Ultimate, czyli wzbogacona o obydwa duże dodatki i przygotowane usprawnienia dla nowej generacji Playstation. Palce lizać, bierzcie koniecznie! To jeden z tych tytułów, dla których warto wykupić PS Plusa tylko na miesiąc.

Destruction AllStars (2021) – PS5

Destruction AllStars jest, podobnie jak Fall Guys: Ultimate Knockout, tytułem premierowym w momencie wskoczenia do oferty PS Plus. Dlatego nie wiemy o tym tytule nic, poza założeniami. Jest to destruction derby – czyli zmagania kierowców, w których głównym zadaniem jest zniszczenie wszystkich pojazdów przeciwników. Plot twist? Destruction AllStars to tytuł science fiction, który pozwoli graczom na opuszczenie pojazdu i toczenie walki, wykorzystując do tego ich specjalne umiejętności, rodem z Overwatch i parkour. Zniszczenie auta nie oznacza porażki albo wygranej, tutaj głównym celem są kierowcy.

Tytuł dostępny będzie tylko na Playstation 5.

Concrete Genie (2019) – PS4 i PS5

Concrete Genie, studia Pixelopus, to przygodówka z bardzo ciekawą mechaniką malowania. Wcielamy się w niej w graficiarza, który w pewnym momencie opowieści odkrywa zaczarowany ołówek, znaczy się pędzel, który pozwala na przywołanie do życia wszystkiego co się namaluje. Wykorzystamy go do tworzenia dowolnych rysunków na ścianach, przy wykorzystaniu sensora ruchu naszego Dual Shocka lub rozwiązywania zagadek czy tworzenia pomocników. Sposób w jaki będziemy rysować lub kolory, które wykorzystamy będą miały wpływ na rozgrywkę – gdy pokolorujemy przyjaznego stworka na czerwono, zyska on umiejętności ogniowe. Jest to bardzo intrygujący i przyjemny tytuł, który pozwoli wam się wieczorem zrelaksować, kiedy za oknem wieje i pada śnieg. Ma też on sporo mądrych rzeczy do powiedzenia.

Przyznam, że bardzo pozytywnie zaskoczony jestem ofertą, którą przygotowało dla nas w tym miesiącu Sony. Oby to był pozytywny sygnał na następne miesiące.

czytaj też: Remake The Elder Scrolls: Oblivion na ostatnim etapie produkcji

Szymon Czaja
Gracz od czasów Amigi 500 i Desert Strike. Pasjonat Gwiezdnych Wojen i wszystkiego co science fiction - od kampowego pulpu w stylu ''Morderczych pomidorów z Marsa'' do hard science fiction. Nie pogardzi też dobrym i mrocznym fantasy. Warhammer 40000 to, według niego, najlepszy world building w historii gier. Nie lubi używać liczb ani gwiazdek do oceniania rzeczy. Wyznawca mantry ''for gamers by gamers'', nie napisze recenzji, póki nie skończy gry i powie wprost, jak mu się coś nie podoba. Dalej czeka na ekranizację Thorgala i Szninkla i porządną wersję legend arturiańskich, żeby chociaż na chwilę mógł zapomnieć o Excaliburze, którego widział setki razy.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming