Kultura

Zmarł Jeremy Bulloch, oryginalny Boba Fett, miał 75 lat

-

2 min czytania

Bulloch zmarł, pozostawiając żonę i trójkę dzieci. Jego śmierć nie miała związku z koronawirusem.

Jeremy Bulloch, który najlepiej znany jest ze swojej roli Boba Fetta w “Gwiezdnych Wojnach: Imperium Kontratakuje” i “Powrót Jedi” zmarł. Miał 75 lat.

Aktor urodził się w Leicestershire, Anglii, w 1945 roku. Był znaną i rozpoznawalną twarzą brytyjskiej telewizji. Występował w “Doctorze Who” i “Robin of Sherwood”. Miał okazję wystąpić również w kilku filmach o przygodach Jamesa Bonda takich jak “Szpieg, który mnie kochał” czy “Octopussy”.

Zmarł Jeremy Bulloch, lepiej znany jako Boba Fett

W 1980 roku Bulloch włożył zbroję dla Boby Fetta w “Imperium kontratakuje”.  W tym samym filmie odegrał równie rolę  porucznika Sheckila. Bulloch ponownie wcielił się w tę kultową postać w “Powrocie Jedi.”

Bulloch pojawił się również w trzecim epizodzie Gwiezdnych Wojen, już jednak nie w pełnoprawnej roli, a jedynie w postaci małego cameo. W filmie możemy zobaczyć go  wygłaszającego przemówienia.

Aktor pracował i występował do 2018 roku, wtedy zdecydował się przejść na emeryturę.

O śmierci aktora poinformował Daniel Logan, który wcielał się w rolę młodego Boby Fetta w “Gwiezdnych Wojnach: Atak Klonów.”

W sieci możecie znaleźć autobiograficzną książkę Bullocha “Flying Solo: Tales of a Bounty Huner.” W niej aktor opisał nie tylko swoją sławę dzięki wcielaniu się w zamaskowanego łowca nagród, ale również o swojej karierze, rodzinie i życie.

Boba Fett to jedna z najbardziej uwielbianych postaci w całym uniwersum “Gwiezdnych Wojen” . Chociaż nie chcemy umniejszać wyjątkowej kariery Bullocha do zaledwie jednej roli, to głównie za nią będziemy ją pamiętali.

Bulloch sam przyznawał, że fakt, iż jego najbardziej rola to ta, w której nikt nigdy nie wiedział jego twarzy, jest ironiczny.

Czytaj też: Baby Yoda przeżył masakrę w świątyni Jedi? Zdjęcie zrobiło furorę w sieci

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Kultura