ArtyściFilmLudzieNews

Zmarł Christopher Plummer, aktor miał 91 lat

-

< 1 minuta czytania

Dziś w wieku 91 lat zmarł kanadyjski aktor Christopher Plummer. Był on najstarszym zdobywcą Oskara.

W swojej długiej karierze mogliście go zobaczyć w takich filmach jak “Dźwięki muzyki”, gdzie grał rolę kapitana Georga Von Trappa. Wcielał się w wiele postaci historycznych jak na przykład Kommodusa w “Upadku Cesarstwa Rzymskiego”, czy księcia Wellington w “Waterloo”. Z nowszych filmów możecie go skojarzyć z doskonałych Debiutantów z roku 2012. Za rolę w tym filmie otrzymał zresztą nagrodę akademii filmowej.

Aktor zmarł dziś, 5 lutego nad ranem, w swoim domu w Connecticut. Dożył sędziwego wieku 91 lat. W jego ostatnich chwilach towarzyszyła mu jego żona Elaine, młodsza od aktora o 40 lat.

Chris był niezwykłym człowiekiem, który głęboko kochał i szanował swój zawód ze wspaniałymi staromodnymi manierami, poczuciemhumoru i muzyką słów. Wspominał aktora jego menadżer Lou Pitt w oświadczeniu.

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Artyści