FilmKultura

Zawe Ashton będzie złolem w “Kapitan Marvel 2”. Wiemy, kto będzie reżyserem hitu MCU

-

2 min czytania

Deadline donosi, że Zawe Ashton dołączyła do obsady sequela Kapitan Marvel z Brie Larson w roli głównej. Wiemy też, kto będzie reżyserem dwójki.

Oprócz dzisiejszego ogłoszenia o Ashton, Deadline donosi, że reżyserem Kapitan Marvel 2 będzie autor rebootu Candymana Nia DaCosta.

Disney i Marvel Studios na razie nie potwierdzili czy doniesienia amerykańskich reporterów są prawdziwe.

Autorką scenariusz drugiej Kapitan Marvel będzie Megan McDonell, które współtworzy pierwszy w historii marvelowski serial WandaVision. Iman Vellani i Teyonah Parris są oficjalnie w obsadzie produkcji.

Nie znamy jeszcze w kogo miałaby wcielić się Ashton, jedynie wiemy, że będzie głównym przeciwnikiem Brie Larson. Jednak jak zauważają dziennikarze, biorąc pod uwagę historię Marvela, pod koniec tej produkcji może się okazać, że postać grana przez Ashton to jedynie marionetka prawdziwego przeciwnika Kapitan Marvel.

W pierwszej odsłonie Carol Danvers, w którą wcielała się Brie Larson, była człowiekiem, który zaplątał się w wojnie między dwie rasami Kree i Skrulli. Po przetrwaniu wybuchu kosmicznego silnika Danvers zyskała moce, których pełnię odkryła jednak dopiero gdy powróciła na Ziemię.

W pełni siły Kapitan Marvel to jedna z najpotężniejszych postaci w Marvel Cinematic Universe.

Kapitan Marvel zadebiutowała na ekranach w marcu 2019 i zarobił 1,13 miliarda dolarów na całym świecie. Kapitan Marvel 2 ma mieć premierę 11 listopada 2022.

Marvel według mnie była jednym z najbardziej świeżych filmów w MCU ostatnich lat. Wielu fanów podchodziła do tej produkcji negatywnie, często przez to, że pałali niechęcią do gwiazdy produkcji – Brie Larson. Ta od lat nie ukrywa mocno feministycznych przekonań, co niestety nie przysporzyło im rzeszy fanów wśród internetowych neckbeardów.

Ja osobiście byłem na Kapitan Marvel trzykrotnie, sam, z sześcioletnim synem i z dziewczyną. I za każdym razem mi się podobało.

Czytaj też: Czy Hobbici i Wonder Woman przekonają ludzi do noszenia maseczek?

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film