Newsxd

Zamówiła kurczaka, ale dostała smażony, chrupki… ręcznik

-

2 min czytania

Jollibee to jeden z najpopularniejszych fast foodów na Filipinach, który od kilku dni musi radzić sobie z PR-owym koszmarem. Jedna z klientek twierdzi, że zamiast dostać sławnego chrupkiego kurczaka, w jej kubełku znalazła… ręcznik.

Alique Perez opisała całą sytuacji w środowym poście na Facebooku. Zdjęcia i wideo przedstawiające smażony w głębokim tłuszczu niebieskawy ręcznik pokryty w cieście otrzymały prawie 100 000 reakcji i prawie tyle samo udostępnień. Wpisy zostały również zalane komentarzami rozczarowanych klientów i fanów największej na Filipinach sieci fast foodów.

Jollibee szybko zareagowało i zamknęło franczyzę, w której Perez dokonała zakupu, aby “dogłębnie przeanalizować procedury” w tej placówce.

Odnosząc się do „skargi klienta” z obszaru, z którego zamawiano jedzenie, firma wyraziła głębokie zaniepokojenie i wskazała na „odstępstwa” od standardowych procedur przygotowania potraw przez personel.

„Jollibee starannie opracowała i stosowała się do systemów przygotowywania żywności, aby zapewnić doskonałą jakość produktów i zadowolenie klientów. Będziemy nadal dążyć do spełnienia wysokich standardów, które wyznaczyliśmy sobie i franczyzobiorcom” – dodała firma.

Perez kupiła “kuręcznik” dla swojego syna. W oryginalnym facebookowym poście pytała “Jakim cudem możesz wrzucić ręcznik do ciasta i potem go usmażyć?”.

Pracownikowi i placówce, która dopuściła do tej sytuacji grozi kara w wysokości ponad 6000 dolarów i zamknięcie restauracji na sześć miesięcy. Takie jest filipińskie prawo odnośnie niewłaściwego obchodzenia się z jedzenie.

Jollibee to taki filipiński Sphinx. Stworzona w kraju sieć, która posiada 1150 punktów w samych Filipinach. Jest to więcej restauracji niż posiada w tym kraju McDonald. Od kilku lat Jollibee walczy również o zagraniczny rynek. W 2020 roku sieciówka posiadała 58 knajp na terenie USA i Kanady.

Szefowie Jollibee mają nadzieję, że do końca 2024 ta liczba wzrośnie do 300 lokacji.

Oby bez ręczników.

Czytaj też: Xiaomi twierdzi, że naładuje telefon w 100% w ciągu 8 minut

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii News