Film

Predator z 2018 roku miał alternatywne zakończenie, w którym pojawia sie Ripley

-

3 min czytania

Bywają tacy, co powiedzą, że Obcy decydujące starcie był lepszy od poprzednika. W niektórych aspektach na pewno. Wziął to, co kochaliśmy i dodał nowe dynamiczne rozwiązanie akcji.

Nowością w drugiej części było zdecydowanie dodanie Rebeki “Newt” Jordan. Dzięki niej Ripley obudziła w sobie uśpione instynkty macierzyńskie, przez co doszło do wielkiej walki pod koniec filmu. Niestety dziewczynkę zabito poza ekranem w Obcym 3, całkowicie eliminując tę gałąź historii. Szkoda, bo Newt mogłaby być dobrą następczynią Ellen Ripley, zwłaszcza że Sigourney Weaver nie chciała wracać do tej roli po czwartej części. 

Okazuje się, że w 2019 pojawiły się pierwsze informacje, że mógł nastąpić powrót jednej z wyżej wymienionych postaci. Dziwne, że przeszło to trochę niezauważone, bo dotyczyło to filmu Predator z 2018 roku w reżyserii Shane’a Blacka. Film może nie odniósł spektakularnego sukcesu, ale okazał się jednym z najlepiej zarabiającym z ostatnich odsłon. Najwyraźniej podczas ostatnich poprawek w filmie omawiano kilka opcji na zakończenie. W jednym z wywiadów dla AVP Galaxy kaskaderka i aktorka Breanna Watkins przyznała, że wcieliła się w Ripley, jak i Newt, w dodatkowych alternatywnych zakończeniach filmu.

Objaśniono mi całą historię każdego z moich dwóch zakończeń… jednak uważam, że właściciele franczyzy mogą nadal chcieć mieć możliwość korzystania z tych historii, więc nie powinnam wchodzić w szczegóły tego, co mi powiedziano, ale mogę powiedzieć, że w grę wchodziły podróże w czasie, klonowanie i ulepszanie genetyczne. Historia różniła się w zależności od zakończenia, którego zamierzali użyć. Odbyła się dyskusja na temat przyszłego potencjału postaci do kontynuowania w innych filmach typu crossover, wraz z moim możliwym zaangażowaniem w ten projekt, jeśli zdecydują się pójść z tym zakończeniem. Przed filmem wskazano mi, że żadne z zakończeń, w których wystąpiłam, nie zostanie użyte. To było rozczarowujące… ale zdawałem sobie sprawę, że w tamtym czasie wiele się działo z przyszłym kierunkiem obu serii, więc rozumiem, dlaczego nie ich nie użyto.

Jeśli uważacie, że podróże w czasie, klonowanie i ulepszanie genetyczne to dobry pomysł dla świata Obcy kontra Predator, to jestem innego zdania. Mam wrażenie, że w tych wszystkich nowych pomysłach dotyczących tej franczyzy, ludzie nie wiedzą, w którą stronę pójść, aby pozostała kultowa.

Czytaj też: Nowy Batman Pattinsona i Superman Cavilla w jednym filmie? Coś jest na rzeczy

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Film