Newsxd

Zabawka z Tajwanu rapuje utwór Cypisa o kokainie

-

2 min czytania

W ostatnich tygodniach kaktus bujający się w rytm piosenek jest zabawkowym hitem wśród tajwańskich dzieciaków. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że śpiewa on po polsku o tym, że tylko jedno w głowie ma, koksu pięć gram i chce odlecieć sam w krainę zapomnienia.

Chyba wszyscy kojarzymy przebój Cypisa pod tytułem Gdzie jest biały węgorz ? (Zejście). Nawet jeśli daleko nam od bycia fanem tego typu muzyki, to piosenka ta była w zeszłym roku dosłownie w każdym zakamarku internetu. Choć powstała w 2015, to szczyt jej sławy przypadł na 2020 rok. Do tej pory nie do końca wiadomo, co jest tego powodem. W połowie lipca ubiegłego roku YouTube’a zalała fala nagrań, na których coraz to dziwniejsze postacie tańczą w rytm utworu o narkotykach, uzależnieniu i bezsilności. Utwór stał się wręcz światowej sławy memem, znanym pod nazwą Polish cow. A wszystko to za sprawą prostego wideo, na którym animowana krowa tańczy w rytm refrenu piosenki przez 10 godzin. Nikt się jednak nie spodziewał, że viralowa piosenka trafi do repertuaru śpiewającej zabawki i to gdzieś w odległym Tajwanie.

Jak donosi portal Taiwan News, w tajwańskich supermarketach, a także w sieci, można zakupić uśmiechniętego kaktusa na baterie, który wesoło buja się w rytm kilku piosenek, w tym do słynnego Białego węgorza. Sprawa wyszła na jaw, kiedy dwie Polki mieszkające na wyspie, wybrały się do sklepu wraz ze swoimi dziećmi. Jakież było ich zdziwienie, kiedy uruchamiając zabawkowego kaktusa, usłyszały piosenkę o kokainie. Jak się później okazało, kaktus trafił do sprzedaży już kilka miesięcy temu i jest reklamowany jako idealna zabawka dla niemowlaków, która ma stymulować wyobraźnię i kreatywność dzieci. W sieci pojawiło się mnóstwo filmików, na których dzieci beztrosko bawią się w rytm narkotykowego przeboju.

Piosenka pojawiła się w repertuarze zabawki prawdopodobnie ze względu na swoją popularność na TikTok-u. Pomimo kontrowersji produkt nadal pozostaje w sprzedaży. Co ciekawe, można go również zakupić na polskich aukcjach za około 50 zł. I jak to bywa w takich przypadkach – rozgłos przyniesie mu zapewne tylko większą sprzedaż.

Czytaj też: Nowy gameplay z System Shock Remake [WIDEO]

Małgorzata Chuchel
Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne i tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii News