Kultura

Za Amazon Prime Video zapłacimy w końcu w złotówkach

-

2 min czytania

Chociaż platforma jest obecna w naszym kraju już ponad 2 lata, dotąd mogliśmy za nią płacić jedynie w euro. Dotychczas cena dostępu do Prime‘a wynosiła 5,99 euro miesięcznie, teraz miesięczna subskrypcja będzie kosztować 25,99 PLN.

Amazon Primve Video nadal wydaje się być tą mniej popularną platformą streamingową. Większość użytkowników streamingu korzysta głównie z Netflixa i HBO Go. Nowa cena pokazuje, że Amazon planuje skupić się na polskich użytkownikach.

Za 25,99 będziemy mogli oglądać Prime‘a jednocześnie na trzech urządzeniach. Amazon od jakiegoś czasu pozwala również tworzyć profile zarówno dla dorosłych użytkowników, jak i dla dzieci.

W ofercie Amazon Prime Video znajdziemy ponad 1000 filmów i seriali. Duża część dostępna z polskim lektorem i napisami. Niestety z mojego doświadczenia Prime umie mieć problemy z odpowiednim timecodem w wypadku napisów.

To, czego nie posiada żadna inna platforma poza Primem to połączenie z IMDB. W każdym momencie oglądania filmu możemy zastopować scenę i zobaczyć na ekranie, jak nazywają się aktorzy, którzy biorą w niej udział.

Amazon Prime Video rozwija się w Polsce

W ostatnich miesiącach Amazon Prime Video coraz częściej jest wybierany przez Polaków. Nie dziwi to nikogo – to na nim znajdziemy takie hity jak The Boys, Wspaniałą Panią Maisel, nowego Star Treka czy genialną Fleabag.

Amazon również od lat jest domem dla The Office, Parks and Rec i kultowego Seinfelda“. A w 2021 roku ma na nim zadebiutować najdroższy serial w historii telewizji – Władca Pierścieni”.

Przez większość swojej obecności na polskim rynku Amazon Prime Video nie wykosztowywał się za bardzo na reklamy. Jednak powoli rosnąca dostępność produkcji spowodowały, że Polacy coraz bardziej się do niego przekonywali.

Możemy zakładać, że w ciągu nadchodzących miesięcy Amazon coraz mocniej będzie promował swoją platformę. Co ważne, posiadając Amazon Prime, możecie również korzystać z Twitch Prime.

Jesteśmy pewni, że z czasem będziemy mogli również korzystać z oferty szybszego doręczania przesyłek. Prime posiada ją chociażby w Stanach Zjednoczonych.

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Kultura