FilmHypeNews

“Diuna” jednak nie dla HBO Max? Sukces Konga zaskoczył Warnera

-

2 min czytania

Po sukcesie Godzilla Vs Kong studio zastanawia się, czy premierę Diuny umieścić na HBOMax, czy zrobić ją w tylko w kinie.

Jak donosi portal Deadline, Warner Bros. ponownie rozważa jednoczesne wydanie Diuny, swojego gwiazdorskiego dzieła science fiction, w kinie i na platformie streamingowej.

Ponoć wytwórnia jest niezdecydowana co do sposobu, w jaki wydać film. Teraz sukces Godzilla kontra Kong zaliczył ogromny sukces i to jest główny czynnik, wpływający ma decyzję.

Ostatni film z Monsterverse zagarnął 48,5 miliona dolarów w długi weekend wielkanocny w kraju, co dołożyło do i tak dużej puli zarobków. Jak do tej pory film uzyskał 285,8 miliona dolarów na świecie, co sprawiło, że jest największym kinowym hitem od początku pandemii. Stało się tak pomimo dostępności w serwisie streamingowym od dnia pierwszego premiery.

Dyrektor generalny Legendary Entertainment, Josh Grode tak skomentował premierę filmu o potworach:

Ten film stanowi dla ludzi sposób na powolne ponowne wprowadzenie w środowisko społeczne. Wracamy do kina i dowiadujemy się, że nie zachorujemy. To właśnie te kroki podejmujemy przez następne dwa do trzech miesięcy, aby powrócić do normalności życia

Diuna została częścią inicjatywy HBO Max “Premiery tego samego dnia” od końca zeszłego roku. Wtedy ogłoszono, że wszystkie produkcje w 2021 roku wylądują na platformie streamingowej i kinach w tym samym czasie.

Denis Villeneuve był wściekły na taką decyzję i publicznie skrytykował decyzję studia, a nawet napisał list otwarty do Variety, twierdząc, że przez decyzję Warner Bros. Diuna nie będzie miałą szansy odnieść takiego sukcesu finansowego, jaki może, a ostatecznie zwyciężą piraci.

Po słowach Villeneuva WB ogłosiło, że zaktualizuje swoją strategię wydawniczą na ten rok. Podpisano umowę z Regal Cinemas, które zapewniałoby ekskluzywne 45-dniowe okno dla filmów WB w 2022 roku.

Obecnie Diuna ma pojawić się w kinach i na HBO Max 1 października 2021. Jednak jeżeli WB udzieli tej specjalnej koncesji dla filmu. To przez 45 dni wyświetlania w kinach film może zarobić, tyle że franczyza stanie się komercyjnie opłacalna.

Czytaj też: Diuna na ekranie i papierze (galeria)

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Film