FilmKultura

Wonder Woman prawdopodobnie zadebiutuje na HBO Max w styczniu

-

2 min czytania

Warner Bros. Planuje zrezygnować z kinowego debiutu swojego hitu. Ten zapewne pojawi się w kinach w okolicach Bożego Narodzenia, ale już w styczniu będzie dostępny online.

Nie jest to jeszcze pewna informacja, ale o tym, że sequel produkcji z Gal Gadot miałby jednak zadebiutować na platformie streamingowej HBO Max, informuje Variety. Drugą opcją jest przeniesienie premiery filmu na lato 2021 roku.

„Wonder Woman 1984” ma za sobą już kilka różnych zmian daty premiery. Film, który miał początkowo zadebiutować 13 grudnia 2019, później został przeniesiony na 5 czerwca 2020 roku. Następnie w związku z pandemią Warner Bros. Zdecydował, że premiera odbędzie się 2 października. Niestety COVID-19 pokrzyżował plany twórców i szefowie wytwórni podjęli decyzję, że zobaczymy produckję dopiero w okresie świąt Bożego Narodzenie.

Kiedy premiera Wonder Woman 1984?

Nadzieja na to, że sytuacja z koronawirusem zostanie opanowana, są niestety marne, dlatego szefowie Warnera zastanawiają się, jaki powinien być ich następny krok. Zarówno w Stanach, jak i na całym świecie większość sal kinowych pozostaje zamknięta. Po tym, jak „Tenet” Christophera Nolana okazał się finansową porażką (350 milionów na całym świecie przy budżecie ponad 200 milionów), Warner nie chce popełnić podobnego błędu z filmem wyreżyserowanym przez Patty Jenkins.

Jedno jest pewne. Twórcy nie zamierzają w całości rezygnować z pokazania swojego filmu w kinach. „Nie ma dyskuji, czy nas film trafi wprost na streaming. Jesteśmy w stu procentach za tym, aby Wonder Woman pojawiła się na ekranach kin, aby zapewnić ludziom kinowe doświadczenie i wesprzeć biznes.” Powiedziała Patty Jenkins w październiku.

Wonder Woman to oczywiście tylko jeden z wielu filmów, które muszą radzić sobie z opóźnieniami, które są następstwem ogólnoświatowej pandemii. Wśród innych filmowych ofiar Covida znajdują się m.in. „Czarna Wdowa”, „The King’s Man”, „Ciche Miejsce Część Druga”, „Eternals” i oczywiście najnowsza odsłona przygód Jamesa Bonda.

Gdybyście wy mogli decydować – wolelibyście zobaczyć szybko produkcję na ekranie waszych telewizorów, czy preferujecie czekanie na debiut w kinach?

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film