FilmKultura

Wonder Woman 1984 zadebiutuje 25 grudnia w kinach i na streamingu

-

3 min czytania

Sequel hitu Patty Jenkins z 2017 trafi ostatecznie zarówno na streaming, jak i do kin. Będzie to pierwsza wielka próba amerykańskiego blockbustera, aby zarobić dużo pieniążków rezygnując z klasycznej kinowej premiery.

Jak donosi Hollywood Reporter film zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 25 grudnia 2020. W USA pojawi się on zarówno w kinach (chociaż ich liczba będzie ograniczona), jak i w HBO Max. Na platformie streamingowej będzie dostępny jednak tylko przez miesiąc.

W związku z brakiem dostępności Max w innych krajach, premiera filmu została w nich zapowiedziana na 16 grudnia. Oznacza to, że w Polsce będziemy mogli zobaczyć, jak Gal Gadot wciela się w Wonder Woman, właśnie wtedy.

Kiedy premiera Wonder Woman 1984?

“W pewnym momencie, musisz zdecydować się na to, aby podzielić się miłością i radością i to jest ważniejsze od wszystkiego innego” wyjaśniła reżyserka Patty Jenkins. “Kochamy nasz film, kochamy naszych fanów, więc naprawdę wierzymy, że nasz da im trochę radości i przyjemności w okresie świątecznym”.

Reżyserka dodała, że chciałaby, aby ludzie, którzy żyją w miejscach, w których pójścia do kina nie jest opatrzone ryzykiem, właśnie tam oglądali jej produkcję. Gal Gadot dodała, że decyzja nie była łatwa, ale twórcy nigdy nie spodziewali się, że tak długo będą musieli wstrzymywać premierę w związku z pandemią.

Wonder Woman trafi do Polskie 16.12.2020

Budowanie świadomości HBO Max  wśród użytkowników jest szalenie ważne dla TimeWarner. HBO Max jak na razie nie może pochwalić się świetnymi wynikami finansowymi. Dlatego premiera tak dużego filmu może pomóc portalowi, który jak na razie nie może się równać z Netflixem czy Disney +.

Pierwsza Wonder Woman przyciągnęła 4 miliony osób w dzień premiery w Stanach Zjednoczonych. Szef WarnerMedia Jason Kilar ma nadzieję, że “1984” zaliczy podobne otwarcie między streamingiem i fanami, którzy pojawią się w kinach.

Hollywood Reporter zwraca też uwagę na to, że w normalnej sytuacji sieci kinowe nie zgodziłyby się na to, aby film debiutował naraz na srebrnym ekranie i w streamingu. Jednak problemy finansowe biznesu filmowego spowodowały, że tego typu myślenie szybko wyrzucono do kosza.

Przypomnijmy, że oryginalna “Wonder Woman” zarobiła na całym świecie 821,8 miliona dolarów. Jesteśmy szalenie ciekawi, jaki wynik może osiągnąć sequel. Na pewno fani są spragnieni nowości filmowych. Czy premiera “Wonder Woman 1984” może być otwarciem nowej karty w historii kina? Jeśli finansowo nie okaże się klapą (jak chociaż “Mulan”, która jednak zawiodła również jakością), możemy się spodziewać, że tego typu działania będą coraz częstsze.

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film