AnimeNews

Wojna Rohirimów – zapowiedziano animowany prequel filmowej trylogii Władca Pierścieni

-

2 min czytania

W zaskakującym wszystkich ogłoszeniu studio New Line Cinema zapowiedziało animowany prequel Władcy Pierścieni. Pozwoli on nam bliżej spojrzeć na Rohan.

Serial Władca Pierścieni stacji Amazon to jeden z najdroższych seriali w historii telewizji i platform streamingowych. Zabierze nas on w jeden z najważniejszych okresów historii Śródziemia i przedstawi moment, w którym powstały wszystkie Pierścienie Władzy. Ujrzymy Saurona w normalnej postaci, Kelebrimbora i wielu innych bohaterów znanych z książki Silmarillion.

Historia świata stworzonego przez J.RR. Tolkiena jest bardzo obszerna i jest w niej miejsce na różnego rodzaju opowieści – horrory, produkcje wojenne, romanse itp. W tym tkwi cały geniusz Tolkiena i jego syna, Christophera, który przez całe swoje życie redagował ogromną ilość notatek ojca, wydawał nowe opowieści i bardzo obszerne opracowanie całej mitologii. Nic więc dziwnego, że oprócz nowego serialu i gier pojawi się coś nowego. Tym razem będzie to pełnometrażowy film anime.

Wojna Rohirimów - zapowiedziano animowany prequel filmowej trylogii Władca Pierścieni

fot by New Line Cinema

Wojna Rohirimów przedstawi nam okres 250 lat przed Drużyną Pierścienia. Zobaczymy powstanie twierdzy w Helmowym Jarze czy Helma Hammmerhanda, legendarnego króla Rohanu, który ma być głównym bohaterem opowieści. Dowiemy się też więcej na temat wielkiej wojny, o której wspomina król Eoden podczas bitwy o Helmowy Jar.

Na stołku reżysera zasiądzie Kenji Kamiyama, odpowiedzialny między innymi za Blade Runner: Black Lotus i Ghost in the Shell: Stand Alone Complex. Za scenariusz odpowiadają Jeffrey Addis i Will Mathews. Pomagać im będzie, w roli konsultantki, Phillipa Boyens, współscenarzystka oryginalnej trylogii. Ma to pozwolić na jak najbliższe oddanie ducha filmowej adaptacji. Jest to zresztą celem całej produkcji. Ma ona dziać się w uniwersum Petera Jacksona i być wierna estetycznie i merytorycznie.

czytaj też: Aby każdy mógł grać w gry, które kocha – jak G2A zmienia rynek sprzedażowy w świecie gier

Szymon Czaja
Gracz od czasów Amigi 500 i Desert Strike. Pasjonat Gwiezdnych Wojen i wszystkiego co science fiction - od kampowego pulpu w stylu ''Morderczych pomidorów z Marsa'' do hard science fiction. Nie pogardzi też dobrym i mrocznym fantasy. Warhammer 40000 to, według niego, najlepszy world building w historii gier. Nie lubi używać liczb ani gwiazdek do oceniania rzeczy. Wyznawca mantry ''for gamers by gamers'', nie napisze recenzji, póki nie skończy gry i powie wprost, jak mu się coś nie podoba. Dalej czeka na ekranizację Thorgala i Szninkla i porządną wersję legend arturiańskich, żeby chociaż na chwilę mógł zapomnieć o Excaliburze, którego widział setki razy.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Anime