Lifestyle

Tęsknisz za swoim ulubionym barem? Ta strona pozwoli Ci choć na chwilę wrócić do normalności

-

3 min czytania

Nie możesz się doczekać, aż znów wejdziesz do swojego ulubionego baru? Istnieje interaktywna strona, która choć na chwilę pozwoli wrócić Ci do barowej normalności.

Trochę się przedłuża ten lockdown, co? Jakby nie patrzeć, już niebawem minie rok od czasu, kiedy na dwa tygodnie mieliśmy pozostać w domach oraz ograniczyć kontakty. I co najgorsze – końca nie widać. Pomimo chwilowych wzlotów, branża zarówno gastronomiczna, jak i hotelarska nie mają się w tej chwili najlepiej. Obostrzenia (nieważne, jak bardzo nielogiczne) sprawiają, że zostaliśmy pozbawieni małych przyjemności. Jedną z nich z pewnością było wychodzenie do barów ze znajomymi. Niektóre bary otworzyły się mimo zaleceń rządu. Sposoby są przeróżne i z pewnością nie można odmówić właścicielom lokali kreatywności. To, że przebywanie w tego typu miejscach zwiększa ryzyko zarażenia się covid-19 nie podlega dyskusji. Każdy jednak przychodzi tam na własną odpowiedzialność i nikt nikogo do przyjścia tam nie zmusza. Co jednak z tymi, którzy nie mogą się wybrać do otwartych barów, lub zwyczajnie nie chcą ryzykować, ale jednocześnie tęsknią za tą formą spędzania czasu? Z odsieczą przychodzi strona imissmybar.com

Wirtualny bar

Imissmybar.com to miejsce, w którym możesz posłuchać barowego rozgardiaszu. Nieważne, który lokal jest Twój ulubiony. W końcu w prawie każdym możesz usłyszeć brzdęk szkła, rozmowy ludzi dookoła, szum ulicy, czy też nostalgiczne uderzenia kropli deszczu w okno. Za pomocą strony możesz ustawić, który z siedmiu dźwięków chciałbyś usłyszeć oraz jak głośne mają one być. Jeśli jesteś posiadaczem konta na Spotify, to możesz też odpalić sobie w tle barową playlistę przygotowaną przez twórców strony.

screenshot ze strony imissmybar.com

Wygląd panelu sterującego dźwiękami w wirtualnym barze

Mimo że te rzeczy nigdy nie zostaną zastąpione, stworzyliśmy ten nowoczesny cyfrowy artefakt, aby dotrzymać Ci towarzystwa, do czasu, gdy ta okropna pandemia, która głęboko wpływa na naszą branżę na całym świecie, w końcu minie i będziemy mogli znów bezpiecznie się spotkać.

Piszą na stronie twórcy.

Inicjatywa jest jedną z wielu, które mają ułatwić ludziom przetrwanie obecnej sytuacji. A jeśli nie masz ochoty na wirtualne wyjście do baru, to chociaż za tym jednym razem nie musisz się tłumaczyć dlaczego. Zamiast tego, możesz po prostu włączyć dźwięki deszczu i nocnego otoczenia i cieszyć się nimi w domowym zaciszu.

Czytaj też: Wirtualne podróże i słuchanie lokalnych stacji radiowych z aplikacją Drive and Listen

Małgorzata Chuchel
Po latach namawiania przez przyjaciół postanowiła zająć się pisaniem zawodowo. Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne, tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha oraz dokucza znajomym. Przez rok mieszkała w Wietnamie i uczyła dzieci angielskiego, ale stwierdziła, że jednak lubi zimę i wróciła do kraju. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Lifestyle