LifestyleMood

Nigdy nie będziesz pić sama! Istnieje wino dla kotów

-

2 min czytania

Lubisz spędzać wieczory przy winie ze swoim kotem na kolanach? A co powiesz na to, że kot może napić się go razem z tobą?

Oczywiście nie chodzi tu o to, że nalewasz kotu dokładnie to samo wino, które masz w swoim kieliszku. Takich szaleństw stanowczo nie popieramy i do nich nie namawiamy. Odprężenie się po ciężkim dniu pracy przy lampce wina to kusząca wizja, a Twój kot może do Ciebie dołączyć. Wszystko dzięki temu, że japońska firma produkująca napoje wprowadziła na rynek bardzo przyciągający uwagę produkt: wino dla kotów.

„Nyan Nyan Nouveau” to bezalkoholowe wino dla kotów stworzone przez japońskiego producenta napojów specjalistycznych B&H Lifes. Butelka „Nyan Nyan” o pojemności 180 ml („nyan nyan” to japoński odpowiednik naszego „miał miał”) kosztuje 399 jenów (czyli niecałe 14 zł) i jest dodatkiem do linii bezalkoholowych piw, wina i sake, które były w sprzedaży dla… psów.

Dyrektor naczelny B&H Lifes powiedział, że napój powstał w odpowiedzi na prośby właścicieli kotów.

Właściciele kotów narzekali, że nie ma prezentu, który mogliby dać swoim zwierzakom, podczas gdy psy mogą dostać okulary przeciwsłoneczne, płaszcze przeciwdeszczowe, czy buty.

Mówił Masahito Tsurumi.

Wino jest całkowicie bezpieczne dla czworonogów. Składa się z kocimiętki, witaminy C oraz oczywiście soku winogronowego. Czy koty chętnie piją ten napój? W rzeczywistości tylko jeden na 10 kotów był chętny do spróbowania wina podczas testów.

Nawet jeśli koty nie są chętne do picia wina, właściciele nadal chcą je kupować. To tak, jak babcia kupująca niechcianą zabawkę dla wnuka.

Powiedział Tsurumi, dodając, że koty z reguły nie interesują się płynami o nietypowych smakach.

Niestety, prawdopodobnie ze względu na spodziewane małe zainteresowanie kotów winem, do sprzedaży trafiło zaledwie 1000 butelek. Inne marki podłapały jednak pomysł i wina dla kotów można bez problemu znaleźć w internetowych sklepach.

Czytaj też: Malta zapłaci ci nawet 200€, za spędzenie na niej wakacji

Małgorzata Chuchel
Po latach namawiania przez przyjaciół postanowiła zająć się pisaniem zawodowo. Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne i tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Lifestyle