LifestyleMood

WindowSwap – kolejny sposób na podróżowanie bez wychodzenia z domu.

-

2 min czytania

Pracujesz zdalnie od kilku miesięcy i masz już dosyć tego, co widzisz za swoim oknem? Wymień się widokiem z innymi!

WindowSwap to projekt Sonali Ranjit oraz Vaishnava Balasubramaniama, którzy postanowili spojrzeć kwarantannowej rzeczywistości w oczy. Pogodzeni z brakiem możliwości podróżowania, stworzyli jego substytut. Opracowana przez nich strona, polega na niczym innym jak na dzieleniu się widokiem ze swojego okna z innymi użytkownikami.

Window Swap jest tutaj, aby wypełnić głęboką pustkę w naszych sercach żądnych wędrówek, pozwalając nam przez chwilę patrzeć przez okno kogoś innego, gdzieś na świecie. Miejsce w Internecie, gdzie głodni podróży głupcy, dzielą się swoimi „widokami z okna”, aby pomóc sobie nawzajem poczuć się trochę lepiej, dopóki nie będziemy mogli (odpowiedzialnie) ponownie odkrywać naszej pięknej planety.

Tak o swoim projekcie mówią sami twórcy. I rzeczywiście na WindowSwapie możemy natknąć się na okna w przeróżnych częściach świata. Podczas dosłownie minuty na tym osobliwym portalu, zdążyłam odwiedzić między innymi domy mieszkańców Singapuru, Paryża i Brooklynu.

widok z okna. kolumbii

Widok z okna w Kolumbii. (fot. screenshot z window-swap.com)

Czy dzielenie się widokiem jest zarezerwowane tylko dla wybranych?

Jak zapewniają twórcy, udostępnić swoje okno może każdy. Zanim pojawi się na stronie, musimy jednak chwilę poczekać, ponieważ równocześnie może znajdować się tam tylko 150 scenerii. Z tego też względu ich wymiana następuje raz w tygodniu. Sonali i Vaishnava pomimo tysięcy zgłoszeń dokładają wszelkich starań, aby nikt nie został pominięty.

Jak dołączyć do do projektu? Instrukcja oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.

Małgorzata Chuchel
Po latach namawiania przez przyjaciół postanowiła zająć się pisaniem zawodowo. Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne i tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Lifestyle