FoodLifestyleNews

Bambi w grzybach i cebulce? Walt’s Kitchen prezentuje smaczne przepisy przygotowane z Twoich ulubionych postaci Disneya

-

2 min czytania

Jesteś fanem animacji Disneya? A gdyby tak stworzyć przepisy, których głównymi składnikami są ich postacie?

Na taki pomysł wpadła grupa MSCHF, która znana jest ze swoich wcześniejszych, pomysłowych projektów. Stworzyli oni też między innymi generator każdego odcinka “The Office” na Slacku (do kanału można dołączyć tutaj) oraz grę Card V. Card. Gra polega na podłączeniu swojej karty do wspólnego konta bankowego, a następnie ściganie się w wydawaniu zdeponowanych pieniędzy. Czyli w skrócie, to co większość z nas lubi najbardziej – wydawanie cudzych pieniędzy. Projekty grupy są wypuszczane według kalendarza, który odlicza czas na stronie MSCHF. Ich najnowszym pomysłem, jest Walt’s Kitchen. Strona oferuje w swoich zasobach smaczne przepisy, których głównym składnikiem są postacie z animacji Disneya.

Co można ugotować z ulubionych, bajkowych zwierząt?

“Gotuj ze swoimi ulubionymi postaciami Disneya” – głosi napis, który widzimy po otworzeniu strony. Mało kto spodziewa się jednak, że twórcy projektu biorą temat bardzo dosłownie. Zamiast oczekiwanych filmików, na których wspólnie z księżniczkami będziemy gotować królewskie dania, albo Timona i Pumby, z którymi poznamy survivalowe potrawy z robaków, dostajemy totalną, masakryczną opozycję. Okazuje się bowiem, że chodzi dosłownie o “gotowanie postaci”, a nie o “gotowanie z postaciami”. Walt’s Kitchen oferuje łącznie dziewięć przepisów, wraz z instrukcjami krok po kroku i filmami przygotowawczymi w stylu znanego kanału kulinarnego Tasty . Ugotujesz z nimi klasyczne postacie od Prosiaczka, przez Sebastiana i Florka z “Małej Syrenki”, do Kaczora Donalda.

screen z filmiku na którym jest gotowany Sebastian z Małej Syrenki

Screen z wideo, na którym przygotowywane są ciasteczka z Sebastiana.

Wszystkie przepisy dostępne są tutaj.

Swoim projektem twórcy chcieli zwrócić uwagę na to, że firma Walta Disneya nie jest taka bajkowa, jak ją malują. Podczas pandemii zwolniono tysiące pracowników, a nie jest to jedyna sytuacja, która sprawia, że ręce Myszki Miki nie są do końca czyste. Na razie nie jest jeszcze wiadome, czy Disney podejmie działania przeciwko twórcom strony.

Czytaj też: Oreo wybudowało schron, który ma chronić ciastka w razie apokalipsy

Małgorzata Chuchel
Po latach namawiania przez przyjaciół postanowiła zająć się pisaniem zawodowo. Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne, tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha oraz dokucza znajomym. Przez rok mieszkała w Wietnamie i uczyła dzieci angielskiego, ale stwierdziła, że jednak lubi zimę i wróciła do kraju. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Food