MuzykaOd redakcji

Walentynkowa dyskoteka szkolna – playlista z miłosnymi hitami od Typiar Niepokornych

-

3 min czytania

Walentynkowa kolacja tuż tuż, a Wy dalej nie wiecie jakiej oprawy muzycznej użyć? A co powiecie na playlistę z miłosnymi hitami Waszej młodości? Możecie przy niej poczuć zarówno odrobinę nostalgii, jak i zażenowania, że w ogóle czegoś takiego słuchaliście. Przed Wami “Walentynki z Typiarami”!

No dobra, ale kim te Typiary Niepokorne w ogóle są? Projekt, który swoją nazwę wziął z tekstu piosenki Jacka Stachurskiego “Typ niepokorny” powstał na przełomie roku 2019/2020. Jego twórczyniami są Kasia Kuszi Kusznerczuk oraz Małgorzata Chuchel – czyli ja. Zaczęło się od tego, że na kameralną urodzinową imprezę zrobiłam playlistę na tematyczną potańcówkę pod tytułem “dyskoteka szkolna”. Wszyscy świetnie się bawili, nikt nie narzekał (a było nas trochę więcej niż 11 i nie mieszkaliśmy w jeziorze). Kiedy zbliżał się czas naszego corocznego autostopowego sylwestra, okazało się, że trochę brakuje nam DJ’ów. A musicie wiedzieć, że impreza ta jest dosyć duża, bo bawi się na niej przez kilka dni około pół tysiąca osób. Jako że sama wstydziłam się trochę zagrać, zaproponowałam przyjaciółce stworzenie duetu. I tak w wielkim skrócie powstał projekt Typiary Niepokorne. Czyli dwie blondyny ubrane w outfity rodem z 2005 roku.  A z okazji dzisiejszego święta zakochanych, postanowiłyśmy przygotować tematyczną playlistę, żebyście mieli czego słuchać podczas romantycznych chwil we dwoje.

Walentynki z Typiarami

Początkowo playlista miała zawierać jedynie piosenki o szczęśliwej, spełnionej miłości. Jednak choć jest to święto zakochanych, warto zwrócić też uwagę na to, że zakochanie się nie zawsze jest szczęśliwe. Niektórzy naprawdę wiele by dali, by zapomnieć wszystkie chwile te, które są na nie. Bo po prostu chcą nie myśleć o tym już i zdmuchnąć wszystkie wspomnienia. Niczym zaległy kurz. Inni wciąż się zastanawiają gdzie Ci którzy powiedzą im, że do końca swoich dni, że do ostatniego tchu będą całym życiem im. Ale choć prostych słów się boi, największy nawet twardziel, to gdy już zostaną wypowiedziane, to do nieba i do piekła za sobą będziecie szli.

Jeśli więc nadal gorączkowo szukacie muzyczki do odpalenia wieczorem – We can be your heroes, baby. Zawierająca ponad 100 utworów playlista jest dostępna na tutaj.

Albo i nie. Właśnie zostałeś zrickroloowany, zapewne nie pierwszy i nie ostatni raz. Ale spokojnie, Typiary tak samo, jak Rick też nigdy Cię nie zawiodą. Prawdziwa playlista do odsłuchania poniżej.

Zapraszamy również na nasz fanpage Typiary Niepokorne.

Czytaj też: 20 piosenek, które wyszły w 2020 i dostały ode mnie serduszko na Spotify

Małgorzata Chuchel
Po latach namawiania przez przyjaciół postanowiła zająć się pisaniem zawodowo. Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne, tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha oraz dokucza znajomym. Przez rok mieszkała w Wietnamie i uczyła dzieci angielskiego, ale stwierdziła, że jednak lubi zimę i wróciła do kraju. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Muzyka