LifestyleNews

W Warszawie powstaje sklep, w którym będzie można hodować i palić marihuanę!

-

4 min czytania

Niewiele osób kojarzy, czym są sklepy typu show- room. W takim miejscu nie tylko możemy coś kupić, ale także zasięgnąć języka ekspertów, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach. Jednak co powiecie na to, że w Polsce powstaje sklep, w którym właściciele będą mogli legalnie hodować i sprzedawać marihuanę?

To właśnie się dzieje! Warszawska spółka konopna Freedom Farms – producent suszu konopnego i olejków CBD, postanowił, że otworzy pierwszy sklep typu show- room.  W nim klienci będą mogli zapoznać się z tajnikami hodowania konopi włóknistych- gatunku rośliny używanej w przemyśle: włókienniczym, chemicznym, celulozowo-papierniczym, spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, budowlanym itp.

Zgodnie ze wstępnym projektem, w sklepie Cannabis Showroom w Warszawie ma znajdować się uprawa, która obejmuje kilkadziesiąt gatunków konopi. Pomieszczenia, w których będzie hodowane ,,zioło” wyposażone będą w nowoczesny system oświetlenia. Dodatkowo właściciele zadbali o odpowiedni system klimatyzacji i wykrywania poziomu wilgotności oraz wody w glebie.

Projekt Przestrzenny Cannabis Showroom

Oprócz wspaniałej ekspozycji klienci sklepu będą mogli także zasięgnąć porady ekspertów w dziedzinie hodowli i użytkowania marihuany. Co więcej, dla każdej chętnej osoby czekają wyroby konopne, które będzie można nabyć za uczciwą cenę.
Obecnie spółka poszukuje potencjalnych inwestorów, którzy wstrzykną gotówkę w ich bardzo ciekawy projekt. Dlatego trwa emisja akcji spółki, dzięki której każdy może dołączyć do grona akcjonariuszy. Firma uzyskała już zaufanie ponad 800 inwestorów i uzbierała ponad 2,7 mln zł. Ostateczny cel zbiórki to 4,4 mln zł.
Prezes zarządu spółki Freedom Farms S.A – Przemysław Zawadzki z dumą opowiada o swoim projekcie, a także zachęca wszystkich chętnych do tego, aby inwestować w akcję spółki:
Cannabis Showroom to miejsce, które oprócz praktycznych funkcji biura i sklepu będzie pełnić dużą rolę edukacyjną o konopiach dla całego społeczeństwa. Każdy będzie mógł tutaj zobaczyć, jak uprawiane są rośliny, dowiedzieć się więcej o ich dobroczynnych właściwościach, “poczuć” produkty konopne wszystkimi zmysłami. Chcemy, żeby showroomy były czymś więcej niż tylko miejscem spotkań społeczności konopnej. Tworzymy unikalne doświadczenie.
Nie zwlekamy z realizacją celów emisji, inwestujemy na bieżąco w rozwój zarówno showroomów, jak i projektów uprawowych. Wkrótce przedstawimy też nowe produkty. Zapraszamy wszystkich do wejścia w dynamicznie rosnącą branżę konopną. Do końca września można jeszcze zainwestować we Freedom Farms. Zdobyliśmy już zaufanie ponad 800 inwestorów i 2,7 mln zł. Zainteresowanie jest duże, więc liczymy, że dzięki kolejnym akcjonariuszom będziemy mogli zrealizować nasz plan biznesowy w pełni – dodał z entuzjazmem prezes.
Według prawa polskiego, każdy kto chciałby uprawiać różnego gatunku konopie, powinien posiadać:
  • Zezwolenia na uprawę,
  • umowę kontraktacji, zawartej z podmiotem posiadającym zezwolenia marszałka województwa na prowadzenie działalności w zakresie skupu konopi włóknistych,
  • zobowiązania do przetworzenia konopi włóknistych we własnym zakresie na cele określone w art.45 ust. 3 (na potrzeby przemysłu włókienniczego, chemicznego, celulozowo-papierniczego, spożywczego, kosmetycznego, farmaceutycznego, materiałów budowlanych oraz nasiennictwa),
  • kupować w 100% certyfikowane i doprowadzone do sprzedaży nasiona rośliny.

Co ciekawe, każdy może stać się właścicielem plantacji marihuany, nie tylko właściciele większych koncernów, ale także osoby fizyczne, które mogą je hodować w swoim ogrodzie- pod warunkiem, że wnioskujący posiada odpowiednią powierzchnię do uprawy.

Czytaj też: Muzyka Howarda Shore powróci do serialowego “Władcy Pierścieni?

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Lifestyle