GamingMobile GamingNews

W Stanach Zjednoczonych znowu chcą zakazać GTA 5

-

2 min czytania

To nie pierwszy raz, kiedy w Stanach Zjednoczonych toczy się dyskusja na temat szkodliwości gier komputerowych zawierających przemoc.

GTA 5 znowu jest na celowniku senatorów ze Stanów Zjednoczonych. Jeżeli nowa ustawa zostanie przegłosowana w senacie, może dojść do zablokowania sprzedaży między innymi gry od Rockstar. Reprezentant z Chicago Marcus Evans Jr. chce wprowadzić poprawki do ustawy z 2012 roku i zakazać sprzedaży niektórych gier.

Przedstawiony w senacie projekt o niewdzięcznej nazwie HB3531, miałby wprowadzać zmiany w warunkach sprzedaży gier, które mogą powodować szkody psychologiczne u ludzi i w których występuje łamanie prawa. Jak dotąd sprzedaż tego typu gier była zakazana dla nieletnich, teraz zakaz rozszerzony może być na dorosłych.

Projekt ustawy zakazałby sprzedaży niektórych z tych gier, które promują działania, na które cierpimy w naszych społecznościach. Powiedział senator Marcus Evans Jr.

Według twórcy poprawki GTA 5 jest przykładem  gry, gdzie występują owe nielegalne działania. Oprócz zmienionych zasad sprzedaży gry doszłoby do zmiany określenia definicji, czym jest gra zawierająca przemoc. W nowym znaczeniu brzmiałoby to “kontrolowanie postaci w grze wideo, która jest zachęcana do stosowania przemocy międzyludzkiej, w której gracz zabija lub w inny sposób wyrządza poważną szkodę fizyczną, lub psychiczną innemu człowiekowi, lub zwierzęciu”.

Jak na razie taka ustawa jest dopiero zaplanowana i jeszcze nie wiadomo kiedy zostanie rozpatrzona przez senat. Może to trochę potrwać, zwłaszcza że jest dużo innych spraw pilniejszych dla senatorów. Jedną z nich jest kryzys energetyczny w Teksasie. Występowały tam szczególnie ostre śnieżyce powodujące odcięcie wielu milionów ludzi od prądu. Edukacja też może być całkiem pilną sprawą, chociażby dlatego, że TikTokerzy z Teksasu próbują udowodnić, że śnieg, który spadł jest sztuczny

Czytaj też: Scenarzyści pracują już nad siódmym sezonem Ricka i Morty’ego

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming