Komiksy

W komiksie Blade Runner: Origins dowiemy się o początku buntu Replikantów

-

3 min czytania

Blade Runner to film Ridleya Scotta na podstawie jednego z najciekawszych autorów science fiction. Mowa oczywiście o Philipie K. Dicku, a w tym wypadku film oparty jest na doskonałym opowiadaniu “Czy androidy śnią o elektronicznych owcach”.

Film przeszedł do historii, a reżyser może być spokojny o to, że jeszcze przez długie lata nie zostanie zapomniany. Jednak wydarzenia nie kończą się na opowiadaniu, filmie czy jego kontynuacji. Co się dzieje w tym dystopijnym świecie możemy dowiedzieć się z komiksów.

Jeszcze w tym roku poznamy dalsze losy detektywów z wydziału Łowców androidów dzięki Titan Comics. Tytuł najnowszej odsłony będzie nosił nazwę Blade Runner: Origins #5 i będziue kontynuował wątek poprzednich czterech części, które napisał K. Perkins i Mellow Brown. Za rysunki odpowiedzialny jest Fernando Dagnino.

Fot. Veronica Fish (Titan Comics)

Fot. Veronica Fish (Titan Comics)

W opisie historii tak możemy przeczytać

Detektyw LAPD Cal Moreaux połączył siły z uciekającym eksperymentalnym replikantem , któremu przesłano wspomnienia zmarłego naukowca z Korporacji Tyrell, którego samobójstwo miał zbadać.

Jako dodatek do wersji podstawowej komiksu, dostajemy warianty okładek od innych rysowników takich jak Jesus Hervas, Robert Hack i Veronica Fish.

Akcja opisywana w Blade Runner: Origins toczy się na dziesięć lat przed tymi z filmu w reżyserii Ridley Scotta. Opowiada ona o założeniu specjalnego wydziału policji, czyli Blade Runner i ich próbie analizy buntu replikantów. Pamiętajmy, że ten świat jeszcze nie był tak dystopijny w 2009 roku (kiedy to dzieje się akcja), bo dopiero wchodził w tę fazę. Ci, co mogli uciec do kolonii, tak zrobili, pozostawiając za sobą innych ludzi i zrujnowany świat.

W serii Blade Runner: Origins, detektyw policji z Los Angeles o nazwisku Moreaux, cierpiący ma zespół stresu pourazowego, odkrywa spisek obejmujący replikantów. Natrafia na niego, kiedy bada śmierć Lydii Kine, bioinżyniera z Tyrell Corporation. To właśnie ona odpowiedzialna była za model, który potem nazywał się Nexus-5. Okazuje się, że to właśnie zbuntowany replikant ją zabija, a później jej wspomnienia trafiają do męskiego modelu o imieniu Asa.

Historia z pewnością będzie zagmatwana i dobrze, bo tego powinno się spodziewać po serii Blade Runner. Najnowszy numer trafi do sprzedaży 11 sierpnia za granicą, a zbiorcze wydanie Blade Runner: Origins Tom 1, niecały tydzień później.

Czytaj też: Wiemy kiedy zobaczymy ostatni sezon “Booklyn Nine Nine”. Po 9 latach to koniec

 

 

 

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Komiksy