ArtsyFilmHypeKomiksy

W kanonie Gwiezdnych Wojen jest… Britney Spears

-

2 min czytania

Do nowego kanonu powraca postać ze starego Extended Universe. Jest to kolejna po ulubieńcu fanów, admirale Thrawnie. Mowa o Siri Tachi, młodej Jedi, która niezwykle przypomina znaną piosenkarkę pop, Britney Spears.

Pierwszy raz tę postać mogliśmy zobaczyć w 2000 roku. Pojawiła się w powieści Jedi Apprentice: The Captive Temple, była rywalką, a zarazem miłością samego Obi-Wana Kenobiego. Ze względu na to, że Jedi nie powinni się zakochiwać, to ich historie zwykle miały smutny koniec. Sam Kenobi nie był w stanie zapanować nad uczuciami i przyznał, że chciał “dotknąć rąk pod stołem” z Siri Tachi.

Przyznać trzeba, że ich romans był krótkotrwały (albo właściwie żaden, bo tylko pałali do siebie uczuciem), ale przetrwał on rozdział pomiędzy rozszerzonym uniwersum, a nowa chronologią Gwiezdnych Wojen. Postać Tachi zniknęła z kanonu, ale została ponownie wprowadzona za sprawą opowiadań o nazwie “From a Certain Point of View: The Empire Strikes Back”. Sprawiło to, że Britney Spears Jedi jest nadal postacią we współczesnej linii czasu.

Można zadać sobie pytanie, dlaczego akurat Britney Spears została Jedi?

Prawda jest taka, że to artysta odpowiedzialny za obrazy do Star Wars: The New Essential Chronology, wykorzystał obraz z Britney Spears jako wzór.

Za rysunki odpowiadał Tommy Lee Edwards i już w 2006 roku wskazywano na podobieństwa między obiema postaciami. Teraz jednak jeden z użytkowników znalazł tę sesję zdjęciową, która została wykorzystana do przedstawienia Siri Tachi. Jeśli porównasz te dwa obrazy to  widać, że Britney nie tylko była inspiracją, ale właściwie została przeniesiona na karty albumu.

Technika przenoszenia prawdziwych osób i branie ich jako punkt odniesienia jest całkiem powszechna. Jednak myślenie o Britney Spears jako Jedi, jest dosyć dziwne, chociaż przyznam, że jej pojawienie się na przykład w którymś spinn-offie byłoby super sprawą.

Wiadomo, że teraz Siri Tachi ma nową twarz, ale nie zapominajmy o jej pochodzeniu. Uczcijmy tę młodą wojowniczkę w dzień 4 maja i miejmy nadzieje, że się kiedyś pojawi na dużym ekranie.

Czytaj też: Najlepsze gry z odległej galaktyki

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Artsy