FilmKultura

W “Crazy Samurai: 400 vs 1” zobaczymy scenę akcji trwającą 77 minut i nakręconą jednym ujęciem

-

2 min czytania

Po 1917 przyszedł czas na kolejną produkcję, która pozwoli sobie zaszaleć jeśli chodzi o długość ujęcia.

Legenda japońskiego kina akcji Tak Sakaguchi jest gwiazdą niedawno zapowiedzianego filmu Crazy Samurai: 400 vs 1. Jak donosi strona iHorror.com jego najnowszy film będzie wyjątkowy.

Crazy Samurai: 400 vs 1 trafi na portal streamingowy HI-YAH! 12 lutego 2021, a kilka tygodni później, czyli 2 marca będzie dostępny do zakupu online.

Crazy Samurai będzie trwał 92 minuty. Ale 77 z tych minut zostanie poświęconych na jedną (sic!) sceną akcji. Informują o tym sami twórcy.

„Punktem kulminacyjnym tego niezwykłego filmu jest 77-minutowa sekwencja akcji nakręcona w jednym ciągłym ujęciu. Forbes określił ją mianem “bitwy maratońskiej, która rywalizuje z każdym kiedykolwiek nakręconym filmem ”. Reżyser Yuji Shimomura (Death Trance, Re: Born) stworzył epickie osiągnięcie w choreografii akcji z udziałem Sakaguchiego, który wciela się wnajbardziej legendarnego japońskiego szermierza – Miyamoto Musashiego (1584-1645), wojownika niepokonanego w co najmniej 60 udokumentowanych pojedynkach. W Crazy Samurai zobaczymy jego najtrudniejszą bitwę w karierze”.

Kiedy mistrz samuraj przybywa na pojedynek w zhańbionym dojo Yoshioka, wpada w zasadzkę. W oszałamiającej sekwencji filmowej akcji, w której jednym ujęciem, Miyamoto Musashi (Tak Sakaguchi) walczy o życie z 400 wojownikami, zdobywając miejsce w historii jako szalony samuraj Musashi.

Crazy Samurai nie otrzymał żadnego ratingu jeśli chodzi o przystępność dla dzieci. Ratingi są wymagane jedynie dla produkcji, które mają mieć swoją premierę w kinach. I chociaż film wygląda… tanio. To i tak chętnie zobaczymy, jak wygląda 77 minutowa scena walki.

Pozostaje mieć nadzieję, że moje przekonanie o marności tego filmu okaże się błędne. I produkcja będzie prawdziwym arcydziełem.

No, ale nie będzie.

Czytaj też: Liam Neeson chce wystąpić w serialu Obi-Wan tworzonym przez Disneya

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film