Gaming

W “Call of Duty: Warzone” zbanowano już pół miliona cheaterów

-

2 min czytania

Walka z cheaterami w Warzone trwa w najlepsze. Chociaż gracze twierdzą, że deweloperzy gry nic nie robią, aby zwalczać oszustów, co chwila dostajemy informacje o kolejnych falach permabanów, które są nakładane na cheaterów.

Niedawno twórcy Warzone poinformowali, że kolejna fala banów przeszła przez serwery battle royal. W ich następstwie 30 tysięcy oszustów musiało pożegnać się ze swoim tytułem.

Jak donoszą deweloperzy oznacza to, że już 475 tysięcy kont musiało pożegnać się z życiem.

“Zajmujemy się również komercyjnym rynkiem dostawców i sprzedawców cheatów. Obejmuje to podejrzane konta, które są hodowane i często sprzedawane oszustom. Niedawno zablokowaliśmy 45 000 kont na czarnym rynku wykorzystywanych przez oszustów” można przeczytać w poście na oficjalnej stronie CODa.
Usunięcie oszustów i odebranie im możliwości przenoszenia się na alternatywne konta jest głównym celem zespołów ds. Bezpieczeństwa.
Jak wspomnieliśmy wcześniej, zwiększyliśmy nasze wysiłki w kilku kluczowych obszarach:
· Wykorzystanie uwierzytelniania dwuskładnikowego, aby utrudnić dostęp do nowych kont po prostu w celu oszukania
· Zwiększenie dodatkowych zasobów w celu wsparcia naszych zespołów ds. Bezpieczeństwa i egzekwowania prawa
· Zwiększona częstotliwość głośnych fal banowych jako dodatek do naszego codziennego zakazu powtarzających się kont przestępczych
· Poprawa regularnej komunikacji i aktualizacji

Oczywiście wielu graczy uważa, że te działania to jedynie kropla w morzu potrzeb. Warzone ma problem z cziterami, który jest widoczny dla wielu osób. Niestety w rozsądnej dyskusji na ten temat przeszkadza też pewna doza foliarstwa graczy. Ci często twierdzą, że Activision zarabia na sprzedaży cheatów i współpracuje z ich twórcami.

Permabany oczywiście nie są idealnym rozwiązaniem. W końcu wystarczy założyć nowe konto, aby nie musieć się przejmować blokadą. Jednak każde utrudnienie oszustom życia, powinno być oklaskiwane.

Czytaj też: Następca AUG i M16? Czyżby w Warzone pojawiła się nowa meta na broń?

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Gaming