GamingNews

W batalii PS 5 kontra Series X, Forbes ogłosił zwycięzcę

-

2 min czytania

Premiery konsol Playstation 5 i Xbox Series X oraz S są za nami. Opadły emocje związane z hypem tych produktów i teraz, kiedy już pojawiają się pierwsze wyniki sprzedażowe i opinie graczy, można na chłodno ocenić czas do teraz.  W skrócie-PlayStation wychodzi lepiej w porównaniu.

Wiem, że taką informacją mogę zdenerwować wiele osób. Obie konsole miały niesamowity hype i obie są doskonałe, jednak według Matta Gardenera z Forbes Xbox przegrywa walkę. Pomimo że nie można nic zarzucić pod względem specyfikacji, to produkt firmy Microsoft wydaje się „trochę lepszym Xbox One”. Oczywiście szybkie ładowanie, klatki na sekundę i inne to ważne aspekty konsoli. Zwróćmy uwagę, że niektórzy użytkownicy PS5 też mogą być niezadowoleni.

Dzięki systemowi operacyjnemu firmy Microsoft dla całej platformy, brakowi zoptymalizowanych gier, a także stosunkowo przyzwoitej wydajności technicznej poprzedniej wersji One X, nie ma nic szczególnie oszałamiającego w Series X w 2020 roku, poza monolityczną konstrukcją. To nie jest ekscytujące – po prostu nieuniknione ulepszenie dla graczy takich jak ja, którzy kupili ekosystem gier Microsoft. Pisze Gardener

Autor cytatu zwraca uwagę, że teraz Microsoft nie może poszczycić się tytułami tak jak jego konkurent ze stajni Sony i to stanowi trzon problemu. Wszystkie konsole aż od czasów Mega Drive miały na starcie swoje flagowe tytuły. Teraz tego zabrakło, a to za sprawą przesunięcia produkcji Halo: Infinite i sztandarowej postaci Master Chiefa.

Halo Infinite jest opóźnione, a nawet po premierze będzie ostatnią samodzielną grą z tej serii od dekady. Inne gry, takie jak Fable, State of Decay 3 i Forza, są planowane, ale brakuje im dokładnych dat wydania. Większość pozostałych „ekskluzywnych” przebojów, takich jak Psychonauts 2 i S.T.A.L.K.E.R. 2, są po prostu wypuszczane wcześniej w Series X: najgłupszy chwyt marketingowy w grach, ktokolwiek to robi.

Matt zwraca uwagę, że u Sony przynajmniej mamy podane daty premier gier i zapowiedzi porządnych tytułów. Możemy się spodziewać God of War 2 i Horizon Forbidden West. Czy rzeczywiście jest tak jak mówi redaktor z Forbsa? Argumenty  przedstawione  są, zdaje się słuszne. Co ty o tym myślisz?

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming