EsportsGamingWydarzenia

Vigilant Fight Club Vol.3 już 27 listopada! Będzie się działo!

-

3 min czytania

Jeżeli jeszcze nie kojarzysz jeszcze Vigilant Fight Club to zapnij pasy. Szykujemy dla Ciebie ostrą rywalizację w grę Tekken 7. Ty też możesz wziąć w nim udział i zawalczyć o tytuł Króla Żelaznej Pięści z najlepszymi zawodnikami z Polski i Europy.

To już trzecia edycja turnieju VFC, który staje się rozpoznawalny nie tylko w Polsce. Dzięki wspólnej pracy osób współtworzących markę Vigilant Fight Club, a więc Marcina „Valroda” Krzemienia, Radosława „Redusa” Orzechowskiego, Rafała „Skryby” Kurczyńskiego, oraz Tomasza „Handełka” Domagalskiego udało się nam dotrzeć do wielu topowych, zagranicznych graczy, jak i widzów z całego Tekkenowego świata.

“Przy trzeciej odsłonie chcemy nie tylko dostarczyć naszym widzom pierwszorzędnej rozgrywki esportowej, ale także niespotykanego dotąd w tego typu imprezach aspektu edukacyjnego” –  przekazał Marcin Krzemień, współorganizator imprezy. Tekken miała premierę na PlayStation w 1994 roku. Była to jedna z pierwszych trójwymiarowych bijatyk, które zagościły na konsolach domowych. Druga odsłona pojawiła się w 1996 roku i wzbogaciła system walki, a także dodała tak kultowe postaci, jak m.in. Lei Wulong (poniekąd oparty na Jackie Chanie). W kolejnych częściach dodawano więcej możliwości poruszania się, dzięki czemu gracze mogli m.in. wykorzystać trzy wymiary mapy. W Tekkenie 7 wprowadzono wieloletnie wsparcie dla tytułu dzięki płatnym przepustkom sezonowym. Pozwoliło to dodać do gry wiele nowych i powracających postaci i planszy, a także całych trybów gry.

Vigilant Fight Club jest cykliczną imprezą offline odbywającą się w lokalu ESPORT SPOT w Warszawie.

Z racji na międzynarodowy charakter wydarzenia do współpracy zaprosiliśmy komentatorów z zagranicy, znanego w środowisku profesjonalnego Tekkena Hassana „Spaga” Farooqa oraz Kobiego „K-Wissa” Scarleta z Wlk Brytanii. Obaj gracze bardzo aktywnie uczestniczą w promowaniu gry w Europie, jak i na świecie. Komentują oni także największe imprezy powiązane z Tekkenem, takie jak The InterContinental Fight Club czy Tekken World Tour. Dodatkowo na miejscu, w ESPORT Spot komentarz w języku polskim zapewnią Przemysław „Perturbear” Zabiegała oraz Dawid „DEF” Łaciński. 

Tym razem Polscy zawodnicy zmierzą się z czołówką  europejską na trzeciej odsłonie VFC. Do turnieju zapisali się między innymi:

Maciej „Why” Stegienko, Vincent „Super Akouma” Homan, Adrian „Frizen” Szydłowski, Fergus „Fergus” Mc Gee, Kamil „Bati” Przygodzki, Borys „borissonic” Chervonenko, Janusz „Caradolph” Mutor, Kuba „Tokis” Tokarczyk, Joanna „Tenshimitsu” Ruszkiewicz i inni doskonali zawodnicy i zawodniczki z całej europy.

VFC Vol.3 „One Must Fall” będzie świetną okazją, aby ponownie się spotkać i zacieśnić więzy między społecznością Tekkena w Europie. Oprócz tego będzie można spróbować swoich sił w pojedynkach  przeciwko doskonałym graczom lub sprawdzić swoje umiejętności 

“Podziękowania należą się oczywiście firmie BANDAI NAMCO Entertainment Ltd. za patronat nad wydarzeniem. Dzięki współpracy z wydawcą gry jesteśmy w stanie dostarczyć graczom oraz widzom VFC jakość, jakiej nie widzieli jeszcze fani Tekkena w Polsce” – dodał Marcin Krzemień.

Już od poprzedniej edycji naszym partnerem jest Akademia Wychowania Fizycznego Biała Podlaska. Jest to jedyna uczelnia wyższa z wydziałami esportowym i sztuk walki. Dzięki tej współpracy chcemy pokazać, że gry to nie tylko rozrywka. Jako partnerzy zaproszone zostały także szkoły sztuk walki, których style przedstawione są w grze. Na wydarzeniu pojawi się pokaz form tradycyjnego Karate Kyokushin.

”Poprzez te partnerstwa i współpracę chcemy pokazać, że zarówno gry, jak i sztuki walki niosą coś więcej ze sobą niż walka. To styl życia i filozofia” – podsumował Marcin Krzemień 

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Esports