EsportsGamingOd redakcjiWydarzenia

Vigilant Fight Club – pierwsza odsłona turnieju bijatykowego zakończona

-

3 min czytania

Niedawno Vigilant Magazine rozpoczął nowy projekt związany ze społecznością graczy związanych z tak zwanymi bijatykami. Do współpracy zaprosiliśmy Rafała “Skrybę” Kurczyńskiego, który pomógł nam zrobić wspaniały turniej w Tekken 7.

Najpierw trochę o samej grze, w której siódmą odsłonę właśnie rozegraliśmy turniej. Seria Tekken została stworzona i wydana przez Namco. Najpierw zagościła na arkade’ach, a później przeniesiono ją na konsole, aż w końcu trafiła na komputery PC.

Pierwsza jej część miała swoją premierę na PlayStation w 1994 roku i była jedną z kilku trójwymiarowych bijatyk, które zagościły na konsolach. Druga odsłona pojawiła się w 1996 roku i wprowadzała nowe rozwiązania do rozgrywki, a mianowicie system zbijania ciosów przeciwników, a także tak kultowe postaci, jak Lei Wulong (poniekąd oparty na Jackie Chanie). W kolejnych częściach dodawano więcej możliwości poruszania się, dzięki czemu gracze mogli m.in. wykorzystać trójwymiarowe poruszanie się po mapie.

Rewolucją okazała się jednak część czwarta, w której wprowadzono zamknięte areny. Lata minęły, a gracze od przeszło czterech lat mogą grać w grę Tekken 7, łączącą w sobie zarówno doceniane przez społeczność rozwiązania tej popularnej serii bijatyk, jak i mechanizmy znane z innych gier z tego gatunku, takie jak np. zarządzanie zasobami ze Street Fightera czy King of Fighters. Jest to także pierwsza gra z serii Tekken w historii, która otrzymuje stałe wsparcie od swojego wydawcy, otrzymując przy tym kolejne sezony i płatne przepustki, dające graczom dostęp do dodatkowych postaci i planszy, a także trybów gry – takich jak m.in. kręgle.

Vigilant Fight Club jest serią cyklicznych turniejów offline odbywających się w lokalu ESPOT w Warszawie. Gry, w jakich będą rywalizować, uczestniczy to Tekken, Street Fighter i inne tytuły z tego gatunku. Pierwsze spotkanie przeprowadziliśmy w formule otwartej (to znaczy, że uczestnicy mogli się zapisywać sami na turniej) i odbyło się w niedzielę 20 czerwca.

Wśród graczy odnaleźć można było wielu zasłużonych graczy, takich jak m.in. Maciej „Why” Stęgienko, Sebastian „Trimur” Ziętek, czy reprezentujący grupę TeyFighters Arkadiusz Łakomy, Antoni „Zakuu” Dziergowski i Rafał „Odyn” Walter.

Turniej był przeprowadzony w formie Double Elimination, co oznacza, że każdy gracz po przegraniu jednego meczu był kierowany do dolnej tabeli, gdzie stawał do walki o dostanie się do Top 3. Do awansu w tabeli gracze musieli wygrać dwa z trzech setów składających się z maksymalnie 5 rund,  w finałach dolnej i górnej tabelki zwiększając ten wysiłek do trzech wygranych setów z pięciu.

Osobą, która wygrała pierwszą odsłonę Vigilant Fight Club był Maciej „Why” Stęgienko, który w trakcie całej swojej drogi nie spadł do dolnej tabelki. Drugie i trzecie miejsce zdobyli gracze reprezentujący organizację TeyFighters: Arkadiusz Łakomy i Antoni „Zakuu” Dziergowski. Czwarte miejsce przypadło Pawłowi „Crashowi” Skibie.
Wydarzenie komentował duet Andrzej „Śledziu” Śledź oraz Przemysław „Perturbear” Zabiegała, którym pomagali m.in. tacy streamerzy, jak Radosław „Redus” Mąsior, Krzysztof „Apox” Augustynowicz czy Rafał „Skryba” Kurczyński.

 

 

 

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Esports