Film

Viggo Mortensen i Kristen Stewart pojawią się w nowym filmie sci-fi Davida Cronenberga

-

2 min czytania

Ostatni raz gdy Cronenberg nakręcił opowieść science-fiction był rok 1999, a my dostaliśmy eXistenZ. Jak donosi deadline jego następny projekt nosi tytuł Crimes of the Future i produkcja ma ruszyć w te wakacje w Grecji.

Neon i Serendipity Point Films rozpoczęły prace nad Crimes of the Future. Jest to napsiany przez Davida Cronenberga thrillera science fiction, w którym zobaczymy Viggo Mortensen, Léa Seydoux i Kristen Stewart.

Film ma opowiedzieć na historię niezbyt odległej przyszłość, w której ludzkość uczy się dostosowywać do swojego syntetycznego otoczenia. Ta ewolucja przenosi ludzi poza ich naturalny stan i prowadzi do metamorfozy, zmieniając ich biologiczny skład.

Podczas gdy niektórzy doceniają nieograniczony potencjał transhumanizmu, inni próbują go kontrolować.

Saul Tenser jest ukochanym performerem, który przyjął Syndrom Przyspieszonej Ewolucji, co doprowadziło do produkcji nowych i niespodziewanych organów w jego ciele. Wraz ze swoim partnerem Capricem Tenser zamienia usunięcie tych narządów w spektakl, który jego lojalni zwolennicy mogą podziwiać w teatrze czasu rzeczywistego.

Biorąc pod uwagę zarówno rząd, jak i dziwną subkulturę, której jest częścią, Tenser jest zmuszony rozważyć, jaki byłby jego najbardziej szokujący występ.

Cronenberg przyznał, że dla niego jest to kwestia wyrównania rachunków z przyszłością.

O powstaniu filmu mówiło się już od jakiegoś czasu. Media chętnie o nim pisały, ponieważ będzie czwartą produkcją, w której Cronenberg będzie współpracował z  Mortensenem. Wcześniej panowie nakręcili m.in.  A History of Violence i Eastern Promises. T

Robert Lantos, wieloletni współpracownik Cronenerga, będzie producentem filmu. Za muzykę odpowiadać będzie Howard Shore, czyli autor genialnej muzyki do Władcy Pierścieni, który miał okazję już tworzyć muzykę do filmu Sodenbergha. Panowie pracowali wspólnie nad Historią Przemocy.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery, ale możemy zakładać, że film trafi do nas w drugim kwartale 2022 roku.

Czytaj też: Halo Infinite nie zapomni o pecetowcach

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film