Gaming

O krok od atomówki. W Warzonie znowu zamienisz się w zombie

-

2 min czytania

Po przybyciu statku do Verdańska nieźle się pozmieniało. Nie tylko dodawał on nową lokację, ale przede wszystkim wprowadził do gry przemieszczające się po mapie Zombie.

Wraz z nadchodzącym sezonem 3 Call of Duty: Warzone spodziewać możemy się jakiegoś wydarzenia nuklearnego. Teraz problem z Zombie w mieście osiąga punkt kulminacyjny. Po dzisiejszej aktualizacji strefy toksyczne zamieniają graczy w zombie, kiedy ci zginą. Czyli koniec z Gułagiem.

Ja tego nie doświadczyłem, ale kolega redakcyjny nieźle się zdziwił. Kiedy podejdziesz do statku albo więzienia, na mapie pojawią się czerwone strefy oznaczone symbolem nuklearnym. Postawienie stopy w strefie zacznie cię ranić, tak jakbyś znajdował się poza normalnym kręgiem, a jeśli zginiesz, gdy jesteś w strefie, natychmiast odrodzisz się jako zombie z unikalnymi mocami. Zestaw umiejętności, którymi dysponujesz jako nieumarły jest z zeszłorocznego wydarzenia Halloween Haunting of Verdansk z motywem zombie.

Niestety nie doświadczysz tego w grze solo, potrzebujesz żyjących członków drużyny, aby kwalifikować się do odrodzenia jako zombie. Jako potwór możesz atakować w zwarciu, masz super skok, gdzieś tak na 100 metrów, rzucać granaty gazowe i aktywować EMP wokół siebie po odnowieniu.

Szczerze to oprócz krótkiej zabawy nie ma powodów, aby zamienić się w zombie. Przede wszystkim dlatego, że jesteś jak z papieru, delikatny i stosunkowo łatwy do zabicia dla przeciwnika z bronią. Po przemianie i ponownej śmierci nie trafiasz do Gułagu i będziesz musiał zostać odkupiony przez członka drużyny.

W drużynie jeden zombie może być za to niezłym wsparciem. Zombie, który może wykonywać zwiad za pomocą superskoków, widzieć wrogów podświetlonych na fioletowo i inicjować walki za pomocą EMP i granatów gazowych, wydaje się dobrym wyborem, jeśli drużyna jest skoordynowana.

Ostatnio rozmawiałem ze znajomym, który zarzucał grze, że element zombie się nie wpasowuje w narracje, ale przyznam, aż mnie świerzbi, aby sprawdzić tę opcję.

Zabawa w zombiaki może być jednak krótka, ponieważ Activision przygotowuje się do zmiany Verdańska na wersję z lat 80.

Czytaj też: Następca AUG i M16? Czyżby w Warzone pojawiła się nowa meta na broń?

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming