FilmNews

Usunięta broń Predatora i tak pojawia się w filmie

3 min czytania

Jedna z broni najpopularniejszego łowcy świata, zaprojektowana była dla Jean Claude Van Damme. To on jako pierwszy był zatrudniony do tej roli.

Jean Claude Van Damme, znany jest przede wszystkim ze swoich wyskoków i niesamowitych szpagatów. Przez lata wraz z Arnoldem i Sylwestrem, był w czołówce aktorów kina akcji. Jego gwiazda nie jaśniała aż tak bardzo, ale dostatecznie mocno, aby zapisał się na kartach historii. Zanim stał się popularny i zrobił pierwszy szpagat na dużym ekranie, dostał rolę w… Predatorze.

Na nieszczęście dla aktora pierwsza wersja stroju była fatalna. Wyglądała źle, a oprócz tego było w niej nieznośnie gorąco, co powodowało, że Van Damme dosyć często tracił przytomność. Jean Claude niestety został zwolniony z produkcji przez narzekanie. Na dodatek strój w pierwszej wersji wyglądał śmiesznie, a miało być strasznie.

Dopiero po wtopie ze słabym przebraniem na scenie pojawił się Kevin Peter Hall, który stworzył znany strój i wygląd Predatora. Od tamtej pory śmiało, można powiedzieć, że wygląd łowcy zagościł na stałe w popkulturze. To zapoczątkowało świetną franczyzę, która trwa, aż dotąd. Nowy film Predator 5 jest w produkcji, a wspominaliśmy o tym przy okazji artykułu o “Ripley w nowym filmie o Obcym? To możliwe”.

Fot. 20th Century Fox/ Predator

Fot. 20th Century Fox/ Predator

Bronie Predatora

Wracając do postaci Predatora, to kojarzymy jego kultowe bronie służące polowaniu. Chciałoby się powiedzieć, że jednym z nich jest włócznia, ale ta została wprowadzona dopiero w drugiej części tak jak i siatka do łapania ofiar. Na pewno najlepiej znanym ekwipunkiem jest naramienne działko plazmowe. W pierwszej wersji stroju (tej zaprojektowanej dla Belga), głównym narzędziem do zabijania, była wyrzutnia bardzo ostrych włóczni. Niestety samego urządzenia nie zobaczymy, ale jest jedna scena gdzie Predator wykorzystał ją do zabicia Jessiego Ventury, który grał Blaina. Stało się to trochę poza ekranem, ale przez ułamek sekundy widać włócznie. Sam oglądałem fragment kilkanaście razy, dopóki tego nie zobaczyłem.

Śmierć Blaina kończy się pokazem karczowania dżungli przez Dutcha i jego drużynę, a Mac w tym przoduje używając miniguna o wdzięcznej nazwie “Old Painless”.

Czytaj też: Będzie kolejny jednogodzinny odcinek specjalny South Park

Jeśli chcesz więcej Predatora to sprawdź:

Blast From The Past: Predator 2 (1990)

 

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Film