KulturaLifestyleMuzykaNews

Stęskniony za festiwalami? Szykuj się na albański Unum, pierwszy festiwal z szybkimi testami COVID-19

-

2 min czytania

Albania jest pierwszym krajem na świecie, który zatwierdził testy w celu zapewnienia, że ​​wydarzenia społeczne i kulturalne mogą się odbywać. Unum ma mieć miejsce tego lata w dniach 3-7 czerwca.

Niedawno świat obiegła wiadomość, że Glastonbury Festival został odwołany drugi raz z rzędu. Czy taki sam los czeka jego braci i siostry? Niekonicznie. Albański Unum jako pierwszy festiwal z szybkimi testami COVID-19, właśnie ogłosił swoich headlinerów. Wydarzenie skupia się głównie na muzyce elektronicznej i odbywa się na plaży. Do tej pory był to raczej kameralny event, jednak teraz ze względu na niedosyt tego typu atrakcji, organizatorzy mogą spodziewać się większych tłumów. Artyści, którzy mają się pojawić to między innymi Ricardo Villalobos, Seth Troxler, tINI, Sonja Moonear, Raresh, Dyed Soundorom, Priku i Praslea.

To wydarzenie odbędzie się w 100% w odpowiedzialny sposób. Będzie miało bezpieczny sposób na COVID i ma pełną zgodę rządu, niezależnie od ograniczeń w innych krajach. Nawet jeśli ma stać się wydarzeniem tylko dla mieszkańców lub osób, które mogą odbywać podróże, to się wydarzy. To zasługa Swallow Events, naszych partnerów w tym zakresie, którzy świadczą usługi szybkiego testowania na potrzeby festiwalu. Wszystko, aby zapewnić każdemu uczestnikowi, że jest przetestowany i wolny od wirusów. Podejmujemy wszelkie niezbędne kroki, aby zapewnić przestrzeganie środków bezpieczeństwa przez cały czas i nie będzie żadnej tolerancji w tej sprawie.

Powiedzieli organizatorzy.

Niedawno podobna próba miała miejsce w Barcelonie, gdzie zwykle odbywa się festiwal Primavera Sound. Wydarzenie o nazwie PRIMACOV gościło 1042 osoby w mieszczącej 1600 osób sali Apolo w Barcelonie, z udziałem lokalnych DJ-ów. Szybkie testy, które dawały wyniki w ciągu 15 minut, odbyły się, zanim uczestnicy otrzymali pozwolenie na wejście. Wszyscy musieli otrzymać negatywny wynik testu przed wpuszczeniem na wydarzenie. Koncerty odbyły się bez dystansu społecznego i nie odnotowano po nich żadnych infekcji.

Bilety na Unum są już dostępne w sprzedaży tutaj. Pierwsza pula kosztuje 139 euro dla gości z zagranicy. 

Czytaj też: Modern Love – artyści w hołdzie dla Davida Bowiego

Małgorzata Chuchel
Po latach namawiania przez przyjaciół postanowiła zająć się pisaniem zawodowo. Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne, tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha oraz dokucza znajomym. Przez rok mieszkała w Wietnamie i uczyła dzieci angielskiego, ale stwierdziła, że jednak lubi zimę i wróciła do kraju. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Kultura