NaukaTech

Uniwersytet Jagielloński stworzy muzeum komputerów – szuka wykonawcy

-

< 1 minuta czytania

Jak ustaliliśmy Uniwersytet Jagielloński rozpoczął poszukiwania firmy, która będzie odpowiedzialna za stworzenie muzeum komputerów,  który znajdzie się w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki UJ w Krakowie.

Firma będzie odpowiedzialna jedynie z prace fizyczne, nie za dobór komputerów i przygotowanie ekspozycji. W ramach zamówienia UJ oczekuje wybudowania “13 stref chillout (stref wypoczynkowych) oraz muzeum komputerów”. W strefach mają się znaleźć huśtawki, sztuczna trawa, pufy i inne pierdoły, które umilą nam pobyt w UJ.

Czas na zgłaszania ofert firmy mają do 18 października br. Uniwersytet oczekuje, że prace zostaną zakończone w 60 dni od podpisania umowy. Oznacza to, że zapowiedzi przedstawicieli uczelni, jakoby muzeum miało zostać otwarte na jesieni 2021 roku raczej się nie sprawdzą. Nie wiemy oczywiście o muzeum nic więcej poza tym, że powstanie, ale możemy mieć nadzieję, że będzie ono na tyle rozbudowane, że wypad do Krakowa będzie miał obowiązkowy punkt w postaci odwiedzin nowej, kulturalnej miejscówki.

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Nauka