AnimacjaAnimeFilmNewsSerial

Uniwersum Avatar: Legenda Aanga otrzyma animowany film

-

3 min czytania

Niezwykle popularna animacja od Nickelodeon, otrzyma nowy pełnometrażowy film. Uniwersum, na które składają się dwa seriale i spora liczba komiksów, będzie większe. Istna gratka dla fanów i nie tylko.

Wspaniałą wiadomością jest to, że Nickelodeon właśnie otworzył nową dywizję zajmującą się animacją Avatar Studios. Głównym zadaniem tego studia, będzie tworzenie animacji i poszerzanie świata stworzonego na potrzeby serialu.

Doskonałą informacją jest to, że twórcy Awatara zaangażowani są w ten projekt. Mowa tu oczywiście o Michaelu DiMartino i Bryanie Konietzko, którzy są zatrudnieniu jako współzarządzający działem artystów. Odpowiadać będą tylko przed Ramseyem Naito, prezesem, Nickelodeon Animation.

Jest też smutna wiadomość, bo studio tworzyć będzie przede wszystkim na Paramount+ i Nickelodeon, a dopiero później inne platformy streamingowe. Może się okazać, że ze względu na brak obecności tych usług w Polsce ciężko nam będzie obejrzeć animacje ze świata Awatara.

Fot. Avatar/ Nickelodeon

Fot. Avatar/ Nickelodeon

Pierwszy film, który został zapowiedziany, nie ma jeszcze nazwy, ale prace nad nim rozpoczną się pod koniec roku.  Brian Robbins, prezes ViacomCBS Kids & Family tak opisał nowy projekt.

Avatar: The Last Airbender i Korra zyskały co najmniej dziesięciokrotnie większą popularność od czasu ich pierwszej emisji w Nickelodeon, a Ramsey Naito i ja jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że mamy Mikea i Bryana na pokładzie i ich geniusz do kierowania studiem poświęconemu rozwijaniu ich postaci i wprowadzania nowych treści oraz formatów dla fanów na całym świecie.

Na koniec dodał jeszcze, że współpraca z oryginalnymi twórcami jest doskonałą okazją, aby rozszerzyć świat magów żywiołów i poznać niesamowite historie z tego uniwersum. Zdecydowanie warto poczekać, co na zaserwują twórcy.

Serial Avatar: The Last Airbender (Awatar: Legenda Aanga) pierwszą emisję miał w 2005 roku i ma trzy sezony. Akcja dzieje się w fikcyjnym świecie gdzie niektórzy ludzie mają moc kontrolowania żywiołów. Główny bohater jest ostatnim, który kontroluje wiatr.

We wstępie zauważyć można, że nie wspomniałem o filmowej adaptacji serialu stworzonej przez M. Night Shyamalana. Niestety ona powstała i nie da się wymazać tego faktu z pamięci.

Czytaj też: Kevin Smith robi nową animację He-Man, a Mattel bierze się za zabawki

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Animacja