EsportsGamingKulturaNews

Fortnite dodał właśnie skina inspirowanego GME i Wallstreetbets. Ma Diamond hands

-

2 min czytania

Meme Man od dawna funkcjonuje w internecie jako parodia dobrych inwestycji giełdowych. Czasem ironizuje się tym memem pojmowanie giełdy przez tak zwanych Januszy.

Fortnite nie pierwszy raz korzysta z pop kulturowych i internetowych tańców, postaci czy nawiązań. Najbardziej popularnymi były oczywiście tańce dostępne dla postaci. Przyprawiło to też wiele problemów firmie, bo były oskarżane o złamanie praw autorskich. Najpopularniejsze zapożyczenia to tak zwany flossing i taniec aktora Alonso Ribeiro z serialu Bajer z Bel Air.

Teraz wydaje się, że wszystko jest już lepiej robione. Tym razem twórcy bardzo dobrze ocenili ostatnie trendy w internecie zwłaszcza te dotyczące inwestowania. Rzesze ludzi zaczęły kupować altcoiny, dzięki wsparciu takich osób jak, chociażby Elon Musk. Po jego Twittach, ceny akcji, kryptowalut czy innych instrumentów zwykle rosną w zastraszającym tempie.

Jeżeli grasz w Fortnite, to teraz możesz ogłosić wszystkim, że jesteś bożyszczem inwestycji, a to za sprawą nowej skórki.

Jesteśmy przekonani, że twórcy wybrali tę postać właśnie ze względu na sytuację, która od wielu miesięcy odbywa się na amerykańskiej giełdzie. Kilka tygodni temu głośno się zrobiło o małych inwestorach zrzeszonych na reddicie jako WallStreetBets. Tam już od dłuższego czasu pojawiały się informacje, że ceny akcji GME,czyli Game Stop są przecenione i warto je kupić. Było to sprzeczne z tym, co robiły wielkie instytucje, które na tych akcjach miały pozycje krótkie.

W ciągu kilku dni doszło do wielu interesujących rzeczy, takich jak wzrost ceny akcji do 400 dolarów, straty banków inwestycyjnych liczone w miliardach dolarów, blokowanie aplikacji do kupowania tak, że nawet celebryci się włączyli do bojkotu tak, jak Ice Cube pozywa Robinhood najgorszą aplikację 2021 roku.

Epic działa sprawnie i wydaje się, że skórka będzie popularna, przynajmniej przez chwilę. Ciekawe ile na niej zarobi?

Czytaj też: YouTube ukrywa łapki w dół pod filmami w odpowiedzi na kampanie dotyczące shamingu

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Esports