EsportsGamingNews

Twitch usuwa emotę PogChampa

-

2 min czytania

Twitch decydował się na usunięcie emotek PogChampa po tym, jak w swoich Twittach namawiał do eskalacji przemocy na Kapitolu.

Podjęliśmy decyzję o usunięciu emotki PogChamp po wypowiedziach z autora emotki, zachęcającej do dalszej przemocy po tym, co wydarzyło się dzisiaj w Kapitolu. Chcemy, aby sentyment i wykorzystanie Pog były nadal aktualne-jego znaczenie jest znacznie większe niż postać przedstawiana lub sam obraz-i zajmuje duże miejsce w kulturze Twitcha. Nie możemy jednak z czystym sumieniem nadal umożliwiać korzystania z obrazu. Wydał oświadczenie Twitch.

Dla przypomnienia PogChamp jest jedną z najstarszych dostępnych emotek na platformie. Jego używanie symbolizuje ekscytację jakąś rzeczą na chatcie. W ostatnich latach symbol ten odpowiadał bardziej za zdziwienie niż pierwotną ekscytację.

Cała sytuacja dotyczy oczywiście sytuacji w Stanach Zjednoczonych. Zwolennicy ustępującego prezydenta Trumpa wtargnęli na Kapitol. W trakcie zamieszek doszło do konfrontacji z policją. W wyniku postrzału straciła życie jedna osoba, cztery były hospitalizowane. Aresztowano także pięćdziesiąt osób. Okazało się, że człowiek za emotką Ryan „Gootecks” Gutierrez, opublikował tweety z pytaniem, czy śmierć kobiety wywoła większe niepokoje. Twitch stwierdził, że jest to nawoływanie do przemocy. Przez cały dzień zwolennicy i przeciwnicy decyzji żywo dyskutują na ten temat na popularnych streamach. Co więcej, niektórzy domagają się przywrócenia emotki, bo wykorzystywana była w ona w pozytywny sposób.

Cała strona jak zwykle jest kontrowersyjna i ciężko stwierdzić gdzie leży racja. Pewne jest, że za samo podburzanie ludzi do zamieszek odpowiada były prezydent Stanów Zjednoczonych. Co wy o tym myślicie? Czy decyzja Twitcha była słuszna?

Czytaj też: Twitch o co tu chodzi i po co to komu?

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Esports