Tech

Twitch potwierdził, że ​​został zhakowany po tym, jak wyciekł jego kod źródłowy

-

2 min czytania
Twitch potwierdził, że doszło do poważnego naruszenia bezpieczeństwa danych i że haker uzyskał dostęp do serwerów firmy dzięki błędnej zmianie konfiguracji. Zapewnia jednak, że dane do logowania oraz numery kart kredytowych pozostają bezpieczne.

Nasze zespoły pilnie pracują, aby zrozumieć zakres tego zjawiska. Zaktualizujemy społeczność, gdy tylko będą dostępne dodatkowe informacje.

Napisał rzecznik Twitcha na Twitterze.

Może cię zainteresować: Taika Waititi ma już historię nowych “Gwiezdnych Wojen” – “Jest bardzo w moim stylu”

Twitch przyznaje, że haker był w stanie uzyskać dostęp do danych, które zostały omyłkowo ujawnione w Internecie z powodu błędu w zmianie konfiguracji serwera Twitch, do której następnie uzyskał dostęp złośliwa strona trzecia.  Firma twierdzi, że nie ma powodów, by sądzić, że dane logowania zostały skradzione i że nie ujawniono pełnych numerów kart kredytowych.

Hakerzy do tej pory ujawnili dane, które obejmują kod źródłowy usługi przesyłania strumieniowego firmy, niewydanego konkurenta Steam z Amazon Game Studios oraz szczegóły wypłat twórców. Anonimowy plakat na tablicy dyskusyjnej 4chan wypuścił dziś torrent o pojemności 125 GB, który, jak twierdzą, obejmuje całość Twitcha i jego historię zmian.

Wyciek został oznaczony jako „część pierwsza”, co sugeruje, że może być ich więcej w przyszłości. Chociaż uwzględniane są dane osobowe, takie jak płatności twórców, ten początkowy wyciek nie wydaje się obejmować haseł, adresów ani kont e-mail użytkowników Twitcha. Zamiast tego wydaje się, że przeciek skupił się na udostępnianiu narzędzi i informacji własnej firmy Twitcha, a nie na kodzie, który zawierałby konta osobiste.

Nie jest jednak jasne, do jakiej ilości danych uzyskano dostęp. Twitch twierdzi, że wciąż pracuje nad zrozumieniem swojego naruszenia bezpieczeństwa i wygląda na to, że niektórzy użytkownicy są proszeni o zmianę haseł . Twitch zresetował również wszystkie klucze strumieni w swojej usłudze.

Z powodu dużej ostrożności zresetowaliśmy wszystkie klucze transmisji.

Napisano w e-mailu do wszystkich streamerów Twitcha.

Chociaż Twitch wciąż pracuje nad sprawą i twierdzi, że nic nie wskazuje na ujawnienie danych logowania, nadal zaleca się zmianę hasła Twitcha i włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Czytaj też: Battlefield powrócił – bardzo wczesne wrażenia z bety Battlefield 2042 + GALERIA

Małgorzata Chuchel
Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne i tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Tech