KulturaSerial

Tom Hiddleston cieszy się, że Loki jest gender fluid i serial Marvela nie boi się tego tematu

-

2 min czytania

Tom Hiddleston, aktor grający Lokiego w świecie superbohaterów z zadowoleniem przyjął decyzję, o tym, że Marvel Studios zwrócił uwagę na płynność płci w najnowszym serialu strumieniowanym na Disney+.

We wtorek na pokazie w Londynie Hiddleston zwrócił uwagę, że Loki przedstawiany był jako osoba o płynnej płci w komiksach Marvela, co zgadzałoby się z mitologią nordycką, skąd pochodzi ta postać.

W niedziele opublikowano fragment z nowej serii, gdzie można było przez chwilę zobaczyć akta więźnia, a te wymieniały płeć Lokiego jako “płynna”.

Podczas wywiadu w trakcie pokazu tak aktor określił postać, którą grał.

To zawsze tam było. Loki jako postać ma tak bardzo różnorodną tożsamość. Zawsze był postacią, której nigdy nie można było umieścić w pudełku, nigdy nie można było mu przypiąć etykiety.

Hiddleston gra Lokiego, boga psot, od czasu jego pojawienia się w filmie Thor z 2010 roku.

Najnowsza odsłona ze świata Marvela rozgrywa się po wydarzeniach z filmu Avengers: Endgame z 2019 roku. Historia opowiada o wydarzeniach tuż po bitwie o Nowy Jork (tutaj mamy element podróży w czasie), gdzie ucieka Avengersom przy okazji kradnąc Tesserakt.

W sześcioodcinkowym serialu pojawia się Urząd Zróżnicowania Czasu (Time Variance Authority), który utrzymuje wydarzenia z różnych wszechświatów w odpowiedniej kolejności. Aresztują oni Lokiego za nadużywanie kontinuum czasoprzestrzennego i pozbawiają go mocy zmiennokształtnych.

Bierzesz Lokiego, który wydaje się zawsze mieć kontrolę, i umieszczasz go w środowisku, w którym w ogóle nie ma kontroli, żadnej mocy, żadnej włądzy

W serialu występuje też Owen Wilson jako agent TVA Mobius M. Mobius, który prosi Lokiego o pomoc w znalezieniu zabójcy, który zakłóca oś czasu.

Czytaj też: Lamborghini i Lego połączyło siły, aby zbudować replikę Sián FKP 37 w skali 1:1

 

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Kultura