AnimacjaV.TV

Tom Cruise biegnie w swoich największych filmowych rolach

-

< 1 minuta czytania

Tom Cruise to postrach złoczyńców, hostów talk-show i as przestworzy.

Kiedy taka legenda tworzy więcej niż jeden kultowy film, musi znaleźć się ktoś, kto odda mu hołd. Niekoniecznie musi to być w formie filmu dokumentalnego. Niedawno powstał stop motion animation złożony z największych popisów kaskaderskich aktora. Zobaczymy tam sceny przede wszystkim z kolejnych odsłon Mission Impossible, ale też sławny wywiad Toma Cruse dla Oprah Whinfrey. Chodzi o moment, kiedy aktor informuje pierwszy raz, że będzie ojcem.

Tom Cruise ze względu na przynależność do scjentologów został obiektem żartów jednego z odcinków South Park. Sam parodiował siebie, a zarazem grał najlepszego brytyjskiego agenta. Nie mówię tu o Jamesie Bondzie, ale o Austinie Powersie. W zeszłym roku, na początku kampanii prezydenckiej, amerykański komik sparodiował spot wyborczy i jako Tom Cruise zapraszał na poparcie swojej kandydatury.

Stop otion to technika nagrywania filmów w postaci klatek będących zdjęciami. Do zrobienia każdej klatki animator nieznacznie przekształca obiekty. Przykładai takich animacji jest na przykład The Nighmare Before Christmas Tima Burtona czy Fantastic Mr. Fox Wesa Andersona.

Czytaj też: VTV przedstawia: Cas van de Pol

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Animacja