GamingNews

Tom Clancy’s XDefiant – nowy sieciowy shooter od Ubisoftu zapowiedziany

-

3 min czytania

Sam Fisher pojawi się w najnowszej grze firmy Ubisoft – tym razem znowu gościnnie jako jeden z agentów, w których mogą wcielić się gracze. 

Każdego roku wszyscy gracze na świecie, zainteresowani w jakikolwiek sposób franczyzą z imieniem Tom Clancy w nazwie, oczekują informacji na temat nowej odsłony Tom Clancy’s Splinter Cell. Za każdym razem jednak muszą obejść się smakiem i pogodzić się z faktem, że jeden z najbardziej kultowych bohaterów pojawi się jedynie jako chwilowy gość. I tak też jest tym razem, chociaż nie do końca.

Tom Clancy’s XDefiant to najnowsza sieciowa strzelanka wyprodukowana przez studio Ubisoft San Francisco, odpowiedzialne również za South Park: The Fractured But Whole i Rocksmith+. Powraca reżyser kreatywny tych tytułów, Jason Schroeder, który wspierany jest przez byłego producenta serii Call of Duty, Marka Rubina.

Rozgrywka polegać będzie na starciach dwóch sześcioosobowych drużyn, które złożone będą z przedstawicieli czterech znanych już graczom frakcji. Każda z nich odpowiadać będzie określonej roli na polu bitwy, oto one:

  • Wilki (Tom Clancy’s Ghost Recon): typowe tanki na polu bitwy, to oni będą na pierwszej linii ognia, a jedną z ich głównych umiejętności będzie energetyczna tarcza, którą będą mogli rozstawić, aby osłonić towarzyszy przed ogniem wroga.
  • Eszelon (Tom Clancy’s Splinter Cell): gracze wybierający postaci tej frakcji będą wspierać innych podczas rozgrywek. Ich głównym zadaniem jest flankowanie, rozpoznanie i działania dywersyjne.
  • Czyściciele (Tom Clancy’s The Division): typowi szturmowcy uzbrojeni w broń cięższą, między innymi miotacz ognia.
  • Wyrzutki (Tom Clancy’s The Division): medycy na polu bitwy, będą oni leczyć i wspierać towarzyszy różnymi bonusami.

Każdą postać spersonalizujemy dowolnie pod względem uzbrojenia – dostępne będą sloty na broń główną i poboczną (oczywiście z możliwością dodania wielu dodatków), granaty różnego rodzaju, gadżety i umiejętność specjalną określoną przez frakcję, którą wybraliśmy, przykładowo miotacz ognia jest dostępny jako zdolność specjalna jedynie dla frakcji Czyścicieli. Dodatkowi bohaterowie, w tym ci znani, jak Walker z Ghost Recon czy Sam Fisher ze Splinter Cell, pojawią się w ramach wsparcia po premierze tytułu.

Według twórców Tom Clancy’s XDefiant jest połączeniem szybkiej akcji i punkowego moshpitu. Pomimo założeń znanych głównie z tzw. hero shooterów – czyli gier sieciowych, w których kierujemy jasno określonymi bohaterami z własnym imieniem, historią i zdolnościami – bliżej jest tej grze Call of Duty: Black Ops 3 i 4. Strzelanie jest szybkie, ale realistyczne, postaci mają taką samą ilość życia i mogą korzystać z tych samych broni, a jedyne co ich odróżnia, to umiejętności specjalne dostępne dla każdej z frakcji. W ramach każdej będzie ich kilka do wyboru.

Nie wiemy jeszcze kiedy Tom Clancy’s XDefiant będzie miało swoją premierę. Ubisoft jak na razie poinformował nas o zamkniętych testach, do których już teraz można się zapisać. Wszelkie informacje na ten temat znajdziecie na głównej stronie gry.

czytaj też: Zwiedzamy New World od Amazon Games – zamknięte testy beta [STREAM]

Szymon Czaja
Gracz od czasów Amigi 500 i Desert Strike. Pasjonat Gwiezdnych Wojen i wszystkiego co science fiction - od kampowego pulpu w stylu ''Morderczych pomidorów z Marsa'' do hard science fiction. Nie pogardzi też dobrym i mrocznym fantasy. Warhammer 40000 to, według niego, najlepszy world building w historii gier. Nie lubi używać liczb ani gwiazdek do oceniania rzeczy. Wyznawca mantry ''for gamers by gamers'', nie napisze recenzji, póki nie skończy gry i powie wprost, jak mu się coś nie podoba. Dalej czeka na ekranizację Thorgala i Szninkla i porządną wersję legend arturiańskich, żeby chociaż na chwilę mógł zapomnieć o Excaliburze, którego widział setki razy.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming