AnimacjaNews

Tokyo Disneyland otworzy w tym roku Toy Story Hotel

-

2 min czytania

Toy Story – znana i lubiana seria Pixara została inspiracją dla najnowszego hotelu w Tokyo Disney Resort. Miejsce nazwano oczywiście Toy Story Hotel.

To był trudny rok zarówno dla branży hotelarskiej, jak i parków rozrywki. Pandemia poważnie wpłynęła na podróże rekreacyjne i duże spotkania. Ze względu na panujące na całym świecie obostrzenia, sporo obiektów świeci pustkami. Raczej nie wyjeżdżamy na wakacje dalej niż poza granice swoich krajów i nie odwiedzamy miejsc z dużymi skupiskami ludzi. Kiedyś jednak sytuacja musi wrócić do względnej normy i turystyczne miejsca powoli się do tego przygotowują. Tak jak na przykład Tokyo Disney Resort. Do sieci trafiła informacja, że kontynuuje on swoje plany rozwoju i tworzy hotel w całości oparty na serii Toy Story.

Kiedy twój hotel czerpie inspirację z jednej z najpopularniejszych i docenianych przez krytyków serii filmów wszechczasów, nie chcesz się z tym kryć. Oriental Land Company (czyli właściciele i operatorzy Tokyo Disneyland i Disney Sea) ogłosili w tym tygodniu, że zbudują hotel, który otrzyma nazwę Toy Story Hotel. Na grafice koncepcyjnej przedstawiono kolorową i zabawną fasadę. Projektanci obiecują sprytne rozwiązania, które mają sprawić, że poczujesz się, jakbyś wkroczył w świat zabawek.

Grafika koncepcyjna Toy Story Hotel

Grafika koncepcyjna Toy Story Hotel (źródło: materiały prasowe)

11-piętrowy budynek usytuowano tuż przy Bayside – stacji na Disney Resort Linia – zapewniając łatwy dostęp do obu parków Tokyo Disneyland i Disney Sea.

Nie jest to pierwszy hotel stworzony przez Tokyo Disney Resort. Ma on jednak otworzyć nowe możliwości, będąc pierwszym hotelem, który ośrodek nazywa „umiarkowanym” zakwaterowaniem. Hotel zlokalizowano pomiędzy luksusowymi hotelami takimi jak Disney Ambassador, Tokyo Disneyland, czy Tokyo Disney Sea Mira Costa. 595-pokojowy Toy Story Hotel zapewni komfort i wygodę bez nadmiernego obciążania portfela.

Hotel ma zacząć funkcjonować jeszcze w tym roku. Dokładna data oddania do użytkowania nie jest jednak jeszcze znana. My w każdym razie już nie możemy się doczekać kolejnych zdjęć realizacji projektu.

Czytaj też: Hanna-Barbera powraca! WarnerMedia zdecydowali się na revival studia

 

Małgorzata Chuchel
Po latach namawiania przez przyjaciół postanowiła zająć się pisaniem zawodowo. Memy to jej pasja, a jej życie pisze najlepsze pasty. W wolnym czasie jeździ autostopem, jest dj’ką w duecie Typiary Niepokorne, tworzy na Spotify playlisty, których nikt nie słucha oraz dokucza znajomym. Przez rok mieszkała w Wietnamie i uczyła dzieci angielskiego, ale stwierdziła, że jednak lubi zimę i wróciła do kraju. Nadal poszukuje zarówno stylu pisania, jak i życia.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Animacja