FilmKultura

To oficjalne – trwają prace nad “Paddington 3”

-

2 min czytania

Przedstawiciele Studiocanal oficjalnie potwierdzili, że ruszyły prace nad trzecią częścią przygód misia Paddingtona.

Jeśli nie uważasz, że Paddington 2 to jeden z najlepszych filmów XXI wieku mam dla ciebie złą wiadomość- nie masz duszy. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się nigdy tego, jak genialnymi filmami okażą się obie części przygód o uwielbianym brytyjskim misiu.

Weźmy jedną z najlepszych ról w karierze Hugh Granta, klimat wyjęty z produkcji Wesa Andersona, słodki humor i wciągającą historię, co z tego wychodzi? Familijne arcydzieło.

Przedstawiciel Studiocanal w rozmowie z Variety potwierdził, że ruszyły prace nad trzecią częścią historii misia. O tym, że możemy spodziewać się, iż Paddington będzie trylogią, wiedzieliśmy od dawna. Po pierwsze oba filmy zarobiły ponad pół miliarda dolarów, po drugie są genialne, a w zeszłym tygodniu Hugh Bonneville wyjawił BBC Radio 2, że trójka nadchodzi.

Nie wiemy jeszcze niestety zbyt wiele o produkcji. Za scenariusz i reżyserię nie będzie odpowiadał autor poprzednich dwóch filmów Paul King. Jednak twórca podkreślał, że jeśli trójka powstanie, będzie brał udział w jej tworzeniu, po prostu w innej roli.

W tym momencie King jest zajęty przygotowaniami do Wonka, czyli historii, która przybliży nam postać Willy’ego Wonki. Jej premiera została zapowiedziana na marzec 2023 roku.

Droga Paddingtona 3 do powstania nie była łatwa. Oryginalną firmą produkcyjną była The Weinstein Company, która po bankructwie sprzedała prawa do dwójki Warner Bros.

Ciekawe jest, że Paddington okazał się takim hitem. Pamiętam strach fanów misia, że dostaniemy marny produkt, po tym jak w trakcie tworzenia filmu, z roli misia wycofał się Colin Firth. Na szczęście jego rezygnacja nie była ostatecznie spowodowana miałkością scenariusza, a zastąpił go Ben Whishaw.

Whishaw zresztą powrócił do roli Paddingtona w telewizyjnym The Adventures of Paddington. Premiera drugiego sezonu serialu odbędzie się w ten piątek w Stanach Zjednoczonych. Na świecie trafi do nas w kwietniu, ale niestety nie wiemy, czy pojawi się oficjalnie w naszym kraju.

Czytaj też: Smash, Zelda i wiele innych – Nintendo Direct, luty 2021

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film