Film

To oficjalne – Michael Keaton powróci jako Batman w “The Flash”

-

2 min czytania

O udziale Michaela Keatona poinformowała agencja, która reprezentuje aktora – ICM Partners.

Prace nad filmem oficjalnie ruszyły w poniedziałek w Londynie o czym poinformował jego reżyser Andres Muschietti.

Jak informował TheWrap, Keaton od dłuższego czasu rozmawiał o powrocie do roli Batmana po prawie 30 latach, aby pojawić się u boku Ezry Millera w filmie Warner Bros. The Flash.

Keaton zasugerował, że powróci do roli w trakcie wywiadu w zeszłym miesiącu, którego udzielił Deadline. Jedyne co go martwiło to sytuacja związana z COVID-19.

„Szczerze mówiąc, wiesz, co mnie martwi bardziej niż cokolwiek w tym wszystkim? To COVID ”, powiedział wtedy Keaton.

Bardziej się martwię. Obserwuję sytuację COVID w Wielkiej Brytanii bardziej niż cokolwiek innego. To zadecyduje o wszystkim, dlatego mieszkam poza miastem na 17 akrach, trzymając się z dala od wszystkich, ponieważ sprawa COVID naprawdę mnie zaniepokoiła. Więc to pierwsza rzecz, o której myślę dotycząca wszystkich projektów. Patrzę na to i zaczynam myśleć, czy to mnie dosłownie zabije? Wiesz, jeśli tak nie jest, porozmawiamy .

Keaton po raz pierwszy wcielił się w rolę Bruce’a Wayne w 1989 roku w filmie wyreżyserowanym przez Tima Burtona. Produkcja okazała się gigantycznym hitem, zarówno wśród fanów, jak i recenzentów.

Chociaż początkowy casting aktora wzbudził wiele kontrowersji z czasem fani zakochali się w jego wersji Batmana.

Ostatni raz Keatona w roli Batmana zobaczyliśmy w 1992. Wtedy wystąpił w Batman Returns. Po tym jak w trakcie prac nad trzecią częścią z produkcji odszedł Burton, Keaton postanowił więcej nie przebierać się za nietoperza.

„The Flash” całkowicie pominie ostatnie dwie części (w których grali George Clooney i Cal Kilmer) i opowie nam, co się działo z Keatonowskim Batmanem przez ostatnie 30 lat.

Film będzie luźno oparty na wydarzeniach z komiksu z 2011 roku „Flashpoint” – wcześniej ogłoszonym jako tytuł filmu na Comic-Con 2017.

Historia przedstawia Barry Allen, który cofa się w czasie, aby zapobiec śmierci swojej matki. Wynik? Allen nieumyślnie tworzy inny wszechświat chroniony przez Batmana Keatona, teraz starszego o 30 lat.

Czytaj też: Kolejna rzecz na której pójdzie DOOM-komputer do wyświetlania kolejki zamówień

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film