FilmKulturaSerial

“Tiger King” jest oficjalnie najpopularniejszą produkcją Netflixa w 2020 roku

-

2 min czytania

Joe Exotic nadal siedzi w więzieniu, ale jego sława nie przestaje zaskakiwać. Firma analityczna FlixPatrol podała dzisiaj w nocy, że dokument o Joe zatytułowany Tiger King był najpopularniejszą produkcją 2020 roku.

FlixPatrol analizuje pozycje 10 najpopularniejszych produkcji na Netflixie każdego dnia, przyznając każdej odpowiednią ilość punktów w za każde miejsce top 10. Dane te są zbierane przez 28 dni od premiery danej produkcji.

Oznacza to, że maksymalny wynik, jaki może osiągnąć serial albo film to 280 punktów. W wypadku Tiger Kinga liczba ta wyniosła 272 punkty. Serial dokumentalny o królu tygrysów zdobył jedynie dwa punkty więcej od The Queen’s Gambit, która okazała się najpopularniejszą produkcją z oryginalnym scenariuszem.

Jest to nie lada wyczyn, ponieważ Netflix w tym roku zaprezentował fanom kolejne sezony m.in. The Umbrella Academy czy też The Haunting of Bly Manor“.

Co ciekawe wśród 10 najpopularniejszych produkcji Netflixa znalazł się tylko jeden film. Okazał się nim Hubie Haloween Adama Sandlera, który zdobył 224 punkty.

W top 10 oprócz wymienionych już produkcji znalazły się również Outer Banks, Ozark, Space Force, 13 Reasons Why i Ratched“.

Najpopularniejsze produkcje od Netflixa 2020

Fakt, że tylko produkcja Adama Sandlera znalazła się w top 10, pokazuje przewagę seriali w świecie telewizji. Aby obejrzeć jeden film potrzebujemy zaledwie kilku godzin, w wypadku seriali poświęcamy na nie kilka dni, zapewniając im dłuższą żywotność i szerszą popularność.

Wśród najpopularniejszych gatunków na Netflixie jednoznacznie króluje Drama”. 22 z 50 najbardziej uwielbianych produkcji zalicza się do tego gatunku.

Co ciekawe najpopularniejszą komedią oryginalna okazało się Space Force”. Serial ze Stevem Carrelem, który według większości recenzentów był dosyć marną produkcją niezasługująca na zbyt wiele uwagi.

Dokładne badania FlixPatrol znajdziecie na ich platformie. Jednak można z nich z łatwością wyciągnąć wnioski, że Netflix nie przestaje rozszerzać swojej oferty. Dokumenty, komedie, filmy dramatyczne, a nawet programy reality tv trafiają na szczyty listy popularności. Dominacja Netflixa w świecie telewizji wydaje się więc, przynajmniej na razie, niezagrożona.

Czytaj też: Joe Exotic ma nadzieję, że Kim Kardashian pomoże mu wyjść z więzienia

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Film