FilmIndie GamingOd redakcjiV.TV

The Amnesia Fortnight Movie – dwugodzinne tworzenie gier od podszewki z Double Fine Productions

-

2 min czytania

Wszystkim graczom i tym, którzy interesują się game devem polecamy film, który właśnie pojawił się na kanale YouTube studia Double Fine Productions, The Amnesia Fortnight Movie.

Amnesia Fortnight to event, który Tim Shaffer, legendarny założyciel studia Double Fine Productions, zorganizował podczas szukania wydawcy dla Brutal Legend. Zawiesił on na dwa tygodnie prace nad tytułem i zarządził burzę mózgów – przez dwa tygodnie jedyne co zespół robił, to tworzył prototypy przyszłych gier.

Druga odsłona tego wydarzenia miała miejsce podczas intensywnych prac nad Psychonauts 2. Tym razem jednak była z Double Fine ekipa filmowa. Cały film to efekt ich pracy, który w cudowny sposób pokazuje proces tworzenia gier od samego ich początku – konceptu, pierwszych grafik, modeli i elementów rozgrywki. Jeden szalony pomysł goni następny i widać ile pracy, nawet na tym początkowym etapie trzeba włożyć w produkcję nawet czegoś tak małego jak prototyp. Widać też jak wiele dla zespołu znaczy, nawet niewielka, odskocznia od ambitnego i dużego projektu. Oczyszcza umysł, napędza dalsze pomysły a sami deweloperzy mogą jeszcze bardziej motywować siebie nawzajem.

Bierzcie jadło i napitek bo to prawie dwie godziny tworzenia gier od podszewki.

czytaj też: Dokumenty pokazują, że “Fortnite” zarabia najwięcej dzięki PS4, a nie Apple

Szymon Czaja
Gracz od czasów Amigi 500 i Desert Strike. Pasjonat Gwiezdnych Wojen i wszystkiego co science fiction - od kampowego pulpu w stylu ''Morderczych pomidorów z Marsa'' do hard science fiction. Nie pogardzi też dobrym i mrocznym fantasy. Warhammer 40000 to, według niego, najlepszy world building w historii gier. Nie lubi używać liczb ani gwiazdek do oceniania rzeczy. Wyznawca mantry ''for gamers by gamers'', nie napisze recenzji, póki nie skończy gry i powie wprost, jak mu się coś nie podoba. Dalej czeka na ekranizację Thorgala i Szninkla i porządną wersję legend arturiańskich, żeby chociaż na chwilę mógł zapomnieć o Excaliburze, którego widział setki razy.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Film