Serial

“Tha Last of Us” będzie jednym z najdroższych seriali w historii. Pobije “Grę o Tron”

-

2 min czytania

Budżet ekranizacji gry od Naughty Dog będzie prawdopodobnie większy od tego, który otrzymali twórcy Gry o Tron.

Według szefa stacji radiowej IATSE 212 Damian Pettiego, budżet na pierwszy sezon produkcji ma wynieść grubo ponad 100 milionów. Każdy odcinek serii ma kosztować stację ponad 10 milionów dolarów.

„Ten projekt znacznie przekracza ośmiocyfrowy budżet na odcinek”, mówi Petti, „więc ma to duży efekt na naszą gospodarkę pod względem jego wpływu. Istnieją setki powiązanych firm, które czerpią korzyści z mnóstwa pracy, która musi zostać wykonana.”

Tak duży budżet umieści serial wysoko na liście najdroższych programów telewizyjnych, jakie kiedykolwiek powstały. Wśró nich znajdziemy oczywiście inne produkcje HBO, takie jak Gra o Tron i Pacyfik, a także jeden z najgłośniejszych seriali Disney+ Mandalorianin. Do ósmego sezonu budżet Game Of Thrones przesunął się z 10 milionów dolarów na odcinek do 15 milionów dolarów. Było to wynikiem dużych pieniądzy, jakie były potrzebne na sceny bitewne i animacje smoków. Miniserial Pacyfik dla HBO z 2010 roku stworzyli Steven Spielberg i Tom Hanks, a jego łączny budżet wyniósł 200 milionów dolarów. Każdy odcinek serialu kosztował 20 milionów dolarów.

Ostatni sezon Gry o Tron kosztował ostatecznie około 90 milionów dolarów. Oczywiście jest to następstwo tego, że posiadał on jedynie 6 odcinków (pamiętajmy… wyjątkowo beznadziejnych odcinków, które zrujnowały dla wielu ludzi produkcję.) W pierwszym sezonie The Last of Us dostaniemy 10 odcinków. Oznacza to, że twórcy najpewniej przekroczą magiczną barierę 100 milionów za sezon. I miejmy nadzieję, że okaże się, iż nie zmarnowali tych pieniędzy. Chcemy dobrego TLOU. 

Trzymajmy kciuki, aby nas nie zawiedli. Jak było w wypadku GoT.

Czytaj też: “Jackass Forever” ma pierwszy trailer i nagle znowu jesteśmy nastolatkami [WIDEO]

Mogą Ci się spodobać

Więcej w kategorii Serial