GamingNewsTech

Teraz możesz odpalić Cyberpunk 2077 na Nintendo

-

2 min czytania

„Przestań grać na Ninteno!” mówiły mamy na całym świecie, nazywając tak wszystkie konsole do gier. W tym wypadku chodzi konkretnie o Nintendo Switch i fakt, że można na nim pograć w Cyberpunk 2077.

Jeszcze nie opadły emocje po premierze Cyberpunka 2077, która odbyła się 10 grudnia. PR-owy koszmar, który towarzyszy produkcji, problemy wewnętrzne w firmie, niedoskonałości na konsole poprzedniej generacji, zdaje się nie mieć końca. Dla części osób, którym gra chodzi dobrze i bez większych problemów to jeden z najlepszych tytułów ostatnich lat. Tytuł ten został wydany na konsole starej i nowej generacji oraz PC. Zapomniano o graczach posiadających Switcha.

Jest jednak sposób, aby zagrać w najnowszy produkt od CDProjekt RED na waszym urządzeniu przenośnym. Rozwiązania dostarczył YouTuber Nintendrew. Jeśli chcesz pograć w CP na swoim Nintendo, to musisz to zrobić poprzez Google Stadia. Jak już tego dokonasz, to gra będzie sprawnie chodzić w rozdzielczości 720p w trybie przenośnym i 1080p podłączona do TV. Zanim jednak będzie to możliwe, trzeba zainstalować system android na urządzeniu, potem ściągnąć Stadie.

Po zainstalowaniu androida na Switchu można ściągnąć aplikacje Stadia ze sklepu i rozpocząć granie. Pamiętajmy, że gra nie jest instalowana na urządzeniu, ale streamowana przez internet. Sposób ten działa nie tylko w przypadku Cyberpunka, ale także na inne tytuły AAA. Na Stadii dostępne są Destiny 2,Star Wars Jedi: Upadły zakon (Star Wars Jedi: Fallen Order). Pomimo że w bazowej wersji aplikacja niedostępna jest na Switchu, to Nintedno wydało kilka gier na platformę. Wydaje się, że cały proces instalacji oprogramowania jest trudny.  Wspomniany wcześniej YouTuber opisuje całosc instalacji na swoim kanale. Poniżej znajdziecie film, w którym są wszystkie informacje. Także, jeśli macie chwile czasu i chęci możecie pohackować swojego Switcha.

Czytaj też: Doom odpalony na Game & Watch od Nintendo

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming