LifestyleNewsPodróże

Teraz, aby jeszcze bardziej poczuć klimat Gwiezdnych wojen, możesz zatrzymać się w hotelu-statku

-

2 min czytania

Już od pierwszych momentów, jak powstał park Gwiezdnych Wojen w Disneyworld, był oblegany przez odwiedzających.

Teraz pojawiła się wisienka na torcie. Otwierają hotel przypominający, ascetycznym stylem świat z dawien dawna. Do tej pory odwiedzający Star Wars: Galaxy Edge Park, mogli jeść, pić i bawić się jak Jedi. Teraz, do tego wszystkiego dochodzi także nocleg. Mimo że na ziemi, cała stylizacja pokoi Hotelu o nazwie Galactic Starcruiser, przeniesie nas na pokład statku.

Już w poniedziałek pojawiły się pierwsze zdjęcia pokoi, ze statku typu Halcyon. Disney jednak dzisiaj dopiero opisał wygląd „kajuty”. Składają się one z dużego łóżka typu queen size (180 cm szerokości) oraz dwóch łóżek typu single ustawionych w dwa piętra. Jak do tej pory nie pojawiły się informację co do wielkości łóżka dwupiętrowego, ale ze zdjęć można wnioskować, że jest to rozmiar dziecięcy. Kajuty wyposażone są w dwa ekrany, jeden pokazuje trajektorie naszego lotu i służy za telewizor, drugi wyświetla nam scenerię kosmosu. Po tym pierwszym opisie nasuwa się myśl, że nie ma w pokoju okien.

Fot. WDWNT

Fot. WDWNT

Według serwisu Walt Disney World News Today pokoje będą dostępne w dwóch rozmiarach, normalnym i kajuty kapitana. Jednak dokładna wielkość nie została podana. Za trzydniowy pobyt w hotelu zapłacić będzie trzeba 3300$. Cena dotyczy jednej osoby. Star Wars: Galactic Cruiser, zacznie przyjmować gości w drugiej połowie 2021. Otwarcie potwierdzałoby, że hotelowy gigant wyszedł obronną ręką z problemów pandemicznych. W samym Galaxy Edge Park od momentu otwarcia prezentowane są nowe atrakcje.

Przekonamy się, jak Disneyowi wyjdzie nowy projekt hotelowy. Na razie dobrze wychodzą na Mandalorianinie i parku rozrywki. Prawie pewne jest też, że znajdą chętnych na hotel z odległej galaktyki.

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Lifestyle