GamingIndie GamingNews

Techland wykupiony przez Microsoft? Mamy odpowiedz przedstawiciela firmy

-

2 min czytania

Techland to jedna z najstarszych i największych polskich spółek komputerowych. Nic dziwnego, że mógłby stanowić całkiem łakomy kąsek dla Microsoftu.

Raz na jakiś czas w Internecie pojawia się plotka na jakiś temat i nagle wszyscy o niej mówią. Tym razem jak bumerang wróciła plotka, że wydawca Dying Light 2 prowadzi rozmowy z Microsoftem. Nie jest to pierwszy raz, kiedy mówi się o zakupie rodzimej firmy przez giganta z Redmond. Informacje ponownie wyszły na światło dzienne przy okazji zakupów Microsoftu, który ostatnimi czasy zakupił ZeniMax Media. Jak wspomina sam Community Manager w swoim tweecie na razie studio pozostaje niezależne i nie będzie kupione przez nikogo. Nawet jeśli to miałby być Microsoft.

Podobne ploteczki o zakupie spółki krążyły już wcześniej, jednak wtedy okazały się nieprawdą. Czy w tych plotkach znajduje się jakieś ziarnko prawdy? Na ten moment, jeżeli nawet coś wiadomo, to prawdopodobnie informacje mają ci na najwyższym szczeblu w firmie. Zresztą na słowa CM Techlandu o pseudonimie Uncy, internauci zareagowali, lekko mówiąc, sceptycznie. Przede wszystkim można przeczytać u użytkowników Twitterra, że Community, że Manager nie koniecznie byłby wprowadzony w detale i sprawy związane z przejęciem. Pojawiają się też głosy, że nawet gdyby to było prawdą to na ten moment “Uncy” i tak musiałby zaprzeczać.

Wszystko top ma oczywiście związek z Dying Light 2. Firma ponoć ma problemy przy produkcji gry. Część pierwsza była niewątpliwym sukcesem firmy i Techland pokazał, na co go stać. Jak sprawa się zakończy i czy plotki staną się prawdą pewnie przekonamy się w najbliższych dniach, bądź tygodniach. Jak na razie polski developer pozostaje studiem niezależnym i to jest fakt.

Jeżeli jakimś cudem nie widzieliście jeszcze trailera do Dying Light 2 to poniżej możecie go zobaczyć.

Czytaj też: Indie Devs: Creepy Jar, rozmowa z Krzysztofem Sałkiem

Marcin Krzemień
Marcin Krzemień — kolekcjoner, fascynat gier Indie i niszowych systemów RPG. Pasjonuje się podbojem kosmosu. Prowadzi cykle: Blast from the Past, IndieDev, Supervillain Origins i inne. Znaleźć możecie go na Twitchu jako Redaktor_Krzemien.

    Mogą Ci się spodobać

    Więcej w kategorii Gaming